انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از برخورد با مردم اصفهان

به گزارش مجله جهانگیر، روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: در حوادث دو روز اخیر اصفهان، نه برخوردی که با کشاورزان شد قابل قبول است و نه کاری که عده ای با شکستن لوله آب در جهت یزد انجام داده اند. این نوع اقدامات نه تنها مشکل را حل نمی کنند بلکه اوضاع را پیچیده تر کرده و گره کار را کورتر می کنند.

انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از برخورد با مردم اصفهان

از رفتار قهری بدتر، وارونه جلوه دادن واقعیت هاست. اینکه با مردم برخورد شود و سپس با توسل به ترفند های تبلیغاتی تلاش هائی برای وارونه جلوه دادن آنچه رخ داده است به عمل آید، علاوه بر اینکه افکار عمومی را قانع نمی نماید، اعتماد مردم به مسئولین و دستگاه های تبلیغاتی را مخدوش می نماید.

هیچ چیز بهتر از برخورد صادقانه با مردم نیست کمااینکه هیچ چیز بدتر از دروغ گفتن به مردم نیست. برخورد صادقانه با مردم همواره راهگشاست و مردم وقتی از کارگزاران نظام صداقت ببینند حاضرند با سختی ها و نارسائی ها کنار بیایند و بسیاری از مسائل را نیز تحمل کنند. اگر در جائی واکنش منفی و اقدامات خشم آلودی از مردم دیده می شود، نتیجه بی صداقتی های مسئولین است.

در حوادث اصفهان، جای خالی روحانیت برای حمایت از مردم و ایفای نقش ناصحانه نسبت به کارگزاران کاملاً مشهود است. روحانیت و مرجعیت در طول تاریخ در هر زمان که مسئله ای برای مردم پیش می آمد، به صحنه می آمدند و آن را حل می کردند و مردم را از درد و رنج نجات می دادند.

در مسائل امروز اصفهان و سه استان دیگر که درگیر کمبود یا مدیریت نادرست آب هستند، علمای دین می توانند به صحنه بیایند و با روش ناصحانه و هدایتگرانه نسبت به مسئولین و حامیانه نسبت به مردم، این مشکل را نیز حل کنند. مردم، چیزی بیش از حق واقعی خود برای یک زندگی شرافتمندانه نمی خواهند. این مطالبه منطقی را می توان با مدیریت عاقلانه و عادلانه و با برخورد منطقی برآورده کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1699

به "انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از برخورد با مردم اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از برخورد با مردم اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید