افسردگی ناشی از اعتیاد به کار، در کمین کارمندان است

به گزارش مجله جهانگیر، پژوهشی که در مورد گروهی از کارمندان فرانسوی اجرا شده است، نشان می دهد که کار کردن بیش از اندازه می تواند اعتیاد به کار و افسردگی ناشی از آن را برای کارمندان در پی داشته باشد.

افسردگی ناشی از اعتیاد به کار، در کمین کارمندان است

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، اعتیاد به کار، یک بیماری بالینی است که با علاقه همراه با وسواس نسبت به کار معین می شود. مردم گاهی بیش از اندازه کار می کنند که دلیل آن یا اجبار از سوی محل کار و یا نیاز مالی است. نگرانی در مورد نحوه عملکرد و همچنین کمال گرایی، از دیگر ویژگی های این دسته از افراد محسوب می شود.

افراد مبتلا به اعتیاد کاری، به رغم تاثیرات منفی آن بر سلامتی، زندگی شخصی و روابط آنها، به کار بیش از اندازه تمایل دارند.

افرادی که در معرض اعتیاد به کار قرار دارند، غالبا از عزت نفس پایینی برخوردار هستند، در مورد عملکرد خود در محل کار تردید دارند و ویژگی های شخصیت دارای وسواس در آنها دیده می شود.

بسکمک از پژوهش ها، تاثیر منفی اعتیاد به کار را بر سلامت روان نشان داده اند اما پژوهش جدیدی که در مورد کارمندان فرانسوی اجرا شده است، نشان می دهد که چرا اعتیاد به کار پیش می آید. این پژوهش می تواند به درک بهتر تاثیر اعتیاد به کار بر سلامت جسم و روان کمک کند.

پژوهشگران در مجموع، 187 کارمند را در طیف گسترده ای از کارهای گوناگون مورد بررسی قرار دادند و از آنها خواستند که به چهار پرسشنامه متفاوت پاسخ دهند.

پژوهشگران دریافتند که تقاضای بالای کار و کار کردن در شرایط پر از فشار کاری، افراد را در معرض اعتیاد به کار قرار می دهد.

هنگامی که این شرایط با ساعت کاری بیش از اندازه و رویکرد وسواسی همراه می شود، خطر بیشتری برای اعتیاد به کار ایجاد می کند.

همچنین این پژوهش نشان می دهد که زنان بیش از مردان در معرض اعتیاد به کار قرار دارند. اگرچه دلیل بیشتر بودن اعتیاد کاری زنان نسبت به مردان، کاملا معین نیست اما پژوهش های دیگر نیز یافته های مشابهی را ارائه داده اند.

کارمندان مبتلا به افسردگی، دو برابر بیشتر از افرادی که مشکل بهداشت روانی ندارند، به اعتیاد در کار دچار می شوند.

کیفیت ضعیف خواب، سطح بالای استرس و سطح پایین رفاه عمومی نیز به عنوان عوامل پرخطر شناخته می شوند.

اگرچه نمونه این پژوهش، کوچک بود اما پژوهش های پیشین نیز نشان داده اند که اعتیاد به کار، با افسردگی، اختلالات خواب و کاهش سلامت روان همراه است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1274

به "افسردگی ناشی از اعتیاد به کار، در کمین کارمندان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افسردگی ناشی از اعتیاد به کار، در کمین کارمندان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید