ابهام در طرح توسعه فرودگاه خرم آباد

به گزارش مجله جهانگیر، طرح توسعه فرودگاه خرم آباد در اوایل زمستان سال92 به پیمانکاری قرارگاه خاتم شروع شد و قرار بود 2 ساله به بهره برداری برسد اما در حالی که 6 سال از آن می گذرد، هنوز هم چالش دارد و ممکن است ماده 48(پایان پیمان) اجرایی گردد.

ابهام در طرح توسعه فرودگاه خرم آباد

به گزارش مجله جهانگیر به نقل از ایسنا، این طرح شامل توسعه سطوح پروازی(تطویل باند، توسعه اپرون، بهسازی آپرون موجود، زهکشی باند، استریپ سازی باند، ارتقای مقاومت باند، بهسازی جاده حفاظتی، سرپوشیدن کانال های عرضی فاضلاب روستایی عبوری از باند و احداث ساختمان هواشناسی، توسعه ترمینال و احداث ساختمان پاویون) بوده که چندین مورد از این ها تکمیل شده ولی هنوز اقدامات عمرانی زیادی باقی مانده است.

روزهای فعالیت این پروژه کمتر از زمان تعطیلی آن بوده و در حال حاضر نیز عملیات اجرایی متوقف است و معلوم نیست با توجه به شرایط چه زمانی این طرح به طور کامل مورد بهره برداری قرار می گیرد.

درباره آخرین شرایط این پروژه، مدیر فرودگاه خرم آباد گفت: کل طرح حدود 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد اما در مجموع از فرایند کار راضی نیستیم.

علی کاملی ادامه داد: پروژه به علت مطالبات از استان حدود 6 ماه تعطیل شده و ما در حال پیگیری برای از سرگیری فعالیت پیمانکار هستیم و با وی اتمام حجت نموده ایم اگر کار را شروع نکند، قرارداد را سرانجام و مناقصه جدید برگزار می گردد.

وی اضافه کرد: قرار است مبلغی به پیمانکار پرداخت کنیم و امیدواریم آنها هم کار را شروع نمایند تا پروژه تکمیل گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 432

به "ابهام در طرح توسعه فرودگاه خرم آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابهام در طرح توسعه فرودگاه خرم آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید