آلوز: نیامده بودم در ایران تفریح کنم

به گزارش مجله جهانگیر، یکی از گلزن ترین مهاجمان خارجی تاریخ لیگ برتر از سال های حضورش در ایران سخن گفت و ابراز تمایل کرد روزی در ایران مربی گری کند.

آلوز: نیامده بودم در ایران تفریح کنم

به گزارش خبرنگاران، 19 سال پیش یک مهاجم برزیلی به ایران آمد و آنقدر خوب بود که به عنوان یکی از گلزن ترین مهاجمان خارجی تاریخ لیگ برتر ایران معرفی گردید. آدریانو آلوز، مهاجم پیشین تیم های استقلال اهواز، مس کرمان، سایپا، داماش گیلان و ملوان بندرانزلی در 8 سال حضورش در لیگ برتر ایران بارها نام خود را بر سر زبان ها انداخت و درخشش اش، نام او را در تاریخ لیگ برتر به ثبت رساند.

او در سال های حضورش در ایران 47 گل برای تیم های ش به ثمر رساند و پنجمین گلزن خارجی برتر لیگ ایران است. آلوز اکنون 44 ساله است و فعالیت فوتبالی اش را در برزیل دنبال می نماید.

گفت وگوی خبرنگاران با آدریانو آلوز درباره سال های حضورش در ایران و شرایط این روزهایش را در ادامه می خوانید:

چگونه به فوتبال ایران آمدید؟

من در آلمان بودم و در سن پائولی بازی می کردم و مهرداد ناظمی بازی من را در این تیم دید و از بازی من خوشش آمد. او مرا به ایران آورد. من قراردادم را با سن پائولی به سرانجام رساندم و به شهرداری زنجان آمدم. من همواره با خودم فکر می کردم که باید در ایران پیروز شوم و خداراشکر خیلی پیروز شدم. از زنجان به استقلال اهواز رفتم و بعد در مس کرمان، سایپا، داماش و ملوان بازی کردم.

درباره دوران درخشانت در ایران صحبت کنید.

در استقلال اهواز توانستم گل های زیادی به ثمر برسانم و 4 سالی که در استقلال اهواز بودم توانستم جزو برترین گلزنان باشم و در این تیم خیلی پیروز شدم. اعضای آن تیم را خیلی دوست داشتم و دوست دارم دوباره به ایران برگردم و بچه ها را ببینم. بازیکنان سایپا، ملوان، پگاه گیلان و مس کرمان را دوست دارم دوباره ببینم. من در ایران دوستان خیلی خوبی مثل علی شادکام پیدا کردم که بسیار هم با او صمیمی هستم.

تیم سابق تان استقلال اهواز هم حال و روز خوشی ندارد.

زمانی که در استقلال اهواز حضور داشتم حدود 300 میلیون از آن ها طلب داشتم و به مس کرمان رفتم. تا امروز باشگاه استقلال اهواز یک هزار تومنی هم به من نداده است. مدیریت آن ها خیلی مشکل دارد و در کارشان پیروز نبودند. به همین دلیل کارشان به اینجا کشیده است.

چه چیزی باعث شد حضور پیروزی در ایران داشته باشید.

آن دوران برای من خیلی پیروزیت آمیز بود چون در کنار من کل تیم هم زحمت می کشیدند. من از برزیل به ایران نیامدم که تفریح کنم و دوست داشتم بهترین فوتبالم را نشان دهم و گل بزنم تا تماشاگران مسرور شوند. خداراشکر که توانستم پیروز شوم. من دلم می خواست همواره در بازی هایم برنده شوم.

این روزها مشغول چه فعالیتی هستید؟

در کلاس های مربی گری شرکت کردم و در حال حاضر هم درس می دهم. بدنساز هستم و در برزیل کلاس بدنسازی فوتبال برگزار می کنم و به 150 نفر آموزش می دهم. هر روز داریم با بچه ها کار فوتبال می کنیم تا در آینده فوتبالیست های خوبی به جهان معرفی کنیم. من فوتبال را کنار نگذاشتم و گاهی هم فوتبال بازی می کنم و هم کار مربی گری می کنم و هم بدنساز هستم.

نظرتان راجع به فوتبالیست های ایرانی چیست؟

بازیکنان ایرانی باید خیلی باهوش تر باشند و زمانی که به اروپا می فرایند پیشرفت نمایند. در ایران علی دایی، علی کریمی و چند بازیکن ایرانی دیگر که به اروپا رفتند پیشرفت داشتند. من در ایران در تیم سایپا با علی دایی کار کردم و بسیار کار او را دوست دارم.

چه خاطره ای از حضورتان در ایران دارید.

من بسیار دلتنگ ایران و مردم این کشور هستم چون همواره میهمان نواز بودند و وقتی در میان آن ها بودم بسیار مسرور می شدم. من غذاهای ایرانی را هم خیلی دوست دارم. قرمه سبزی، جوجه کباب و کوبیده را خیلی دوست دارم و بیشتر غذاهای ایرانی خوشمزه هستند. (باخنده)

صحبت سرانجامی...

من دوست دارم یک روز دوباره یک نفر مرا به ایران دعوت کند و کاری که انجام می دهم این باشد که مربی گری کنم. من تجربه زیادی دارم و در اروپا فوتبال بازی کردم. در همه جا بازی کردم و آماده هستم تا مربی گری کنم. امیدوارم این اتفاق رخ دهد و بتوانم تجربیاتم را در ایران هم ارائه دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1324

به "آلوز: نیامده بودم در ایران تفریح کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلوز: نیامده بودم در ایران تفریح کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید