معرفی بردگیم نوروزی؛ Coup: Rebellion G54

به گزارش مجله جهانگیر، بازی کودتا: شورش (Coup: Rebellion G54) یک بازی کارتی مناسب برای دورهمی ها است که بر پایه مکانیک بلوف زنی و در دنباله همان مکانیک های آشنای بازی کودتا (Coup) طراحی شده است. شما نقش چهره هایی بانفوذ در میان اهالی شهر را ایفا می کنید و هدفتان این است که تا سرانجام بازی زنده بمانید. در واقع، هر بازیکنی که بیشتر از همه در بازی دوام بیاورد و هر دو کارتش که برای دیگران مخفی است، از دست نروند، برنده بازی خواهد بود.

معرفی بردگیم نوروزی؛ Coup: Rebellion G54

در بازی 25 نقش شخصیت مختلف وجود دارد. قبل از هر بازی، بازیکنان به صورت تصادفی پنج نقش را انتخاب می نمایند که هرکدام از این نقش ها یا شخصیت ها دارای قدرت های منحصر به فردی هستند و دسته کارت های بازی با سه کارت از هرکدام از این 5 نقش پر می گردد که در مجموعه تعداد کارت های دسته کارت ها را به 15 کارت می رساند.

در ابتدای بازی کودتا: شورش، هر بازیکن بازی را با دو سکه و دو کارت شخصیت آغاز می نماید که البته کارت شخصیت یا همان نقش باید به صورت مخفی و به پشت قرار داده گردد و فقط خود بازیکن از هویت شخصیت آن مطلع باشد. فارغ از اینکه کدام کارت ها از آن دسته پانزده تایی در اختیار شما باشد، می توانید هر یک از اقدامات پنج شخصیتی که در ابتدا انتخاب شدند را انجام دهید یا می توانید یکی از دو عمل کلی کسب عایدی یا کودتا را انجام دهید. شما وقتی ویژگی می خواهد ویژگی یکی از شخصیت ها را انجام دهید، به صورت پیش فرض آن اقدام انجام خواهد شد مگر آنکه یکی از بازیکنان شما را به چالش بکشد چراکه ممکن است شما بلوف ِزنی نموده باشید و کارت آن شخصیت را در اختیار نداشته باشید. در واقع، اگر بازیکنان حریف بتوانند بلوف شما را بگیرند، شما باید یکی از کارت های خود را بسوزانید و اگر در این کار اشتباه نموده باشند و شما واقعیت را گفته باشید، حریف شما یک کارت را می سوزاند.

بنای اصلی بازی بر پایه بلوف زنی طراحی شده است و هرچقدر بتوانید بهتر این کار را انجام بدهید، در بازی کودتا: شورش پیروز تر خواهید بود. با این وجود، همین مکانیک ساده در یک دورهمی خانوادگی یا محبت آمیز می تواند فضای بسیار مفرح و شادابی را میان بازیکنان خلق کند. اهمیت اصلی این نسخه نسبت به نسخه های قبلی این است که کودتا: شورش دارای 25 نقش مختلف است که در هر دور در ترکیب های پنج تایی مختلف بازی می شوند که تعداد ترکیب های بازی را بسیار زیاد می نماید و تنوع پذیری و تکرارپذیری بازی را بیش از همواره می سازد.

بازی فکری مدل کودتا شورش Coup Rebellion

240,000 تومان

مشاهده و خرید

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 فروردین 1402 بروزرسانی: 10 فروردین 1402 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1987

به "معرفی بردگیم نوروزی؛ Coup: Rebellion G54" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی بردگیم نوروزی؛ Coup: Rebellion G54"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید