روزنامه نگار زندانی در بحرین ادعای آل خلیفه درباره رسیدگی به زندان ها را تکذیب کرد

به گزارش مجله جهانگیر، یک روزنامه نگار زندانی در بحرین ادعای مقامات آل خلیفه درباره سرکشی از زندان ها و رسیدگی به شرایط زندانیان را نمایشی خلاف واقعیت توصیف کرد.

روزنامه نگار زندانی در بحرین ادعای آل خلیفه درباره رسیدگی به زندان ها را تکذیب کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمود الجزیری روزنامه نگار بحرینی که به دلیل حمایت از اعتراضات سال 2011 در زندان به سر می برد ادعای مقامات رژیم آل خلیفه درباره اتخاذ تدابیر برای حفاظت از جان زندانیان در زندان های این کشور را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری مرآة البحرین، الجزایری در یک پیغام صوتی ضبط شده از داخل زندان گفت: چیزی که در تلویزیون بحرین نشان داد که در آن ماریا خوری رئیس نهاد ملی حقوق بشر و دیگر اعضای آن می گویند که از زندان ها سرکشی نموده اند تا درباره حفظ جان زندانیان اطمینان خاطر پیدا نمایند، نمایشی تصویربرداری شده است که هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد.

ائتلافی بین المللی مرکب از 19 نهاد حقوق بشری دو روز پیش با ابراز نگرانی از شرایط نامناسب و شلوغ زندان های بحرین خواهان آزادی زندانیان عقیده از زندان های این کشور شده بود.

الجزیری در سال 1394 شمسی به اتهام حمایت از جریان وفا اسلامی (جوانان انقلاب 14 فوریه)، جاسوسی و تحریک شهروندان برای تغییر نظام حاکم بر بحرین، زندانی شده است.

بحرین از سال 2011 صحنه اعتراضات مردمی به ناعدالتی نسبت به مردم این کشور است. مردم بحرین خواهان ایجاد اصلاحات واقعی در کشورشان، انتها تبعیض و مشارکت مردم در سیاست گذاری های این کشور هستند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 710

به "روزنامه نگار زندانی در بحرین ادعای آل خلیفه درباره رسیدگی به زندان ها را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه نگار زندانی در بحرین ادعای آل خلیفه درباره رسیدگی به زندان ها را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید