درخواست سازمان نظام دامپزشکی از شهرداری؛ برخورد غیر تخصصی با کلینیک ها نکنید

به گزارش مجله جهانگیر، رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور با ارسال نامه ای سرگشاده به شهردار تهران خواهان عدم دخالت غیر تخصصی شهرداری در برخورد با مراکز درمانی دامپزشکی شد و عواقب شیوع بیماری های مشترک میان انسان و حیوان را متوجه شهرداری دانست.

درخواست سازمان نظام دامپزشکی از شهرداری؛ برخورد غیر تخصصی با کلینیک ها نکنید

به گزارش خبرنگاران محمد رضا صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور با ارسال نامه ای سرگشاده به پیروز حناچی شهردار به پلمب مراکز درمانی دامپزشکی اعتراض کرد و خواهان عدم دخالت شهرداری در برخورد با مراکزی شد که سازمان دامپزشکی مجوز و پروانه فعالیت برای آنها صادر شده است.

صفری همچنین به عواقب این اقدام شهرداری اشاره نمود و درباره شیوع بیماری مشترک انسان و حیوان در تهران در زمان شیوع بیماری کرونا هشدار داد.

بنا براین گزارش از سال گذشته پلمب مراکز درمانی دامپزشکی توسط شهرداری تهران با اعتراضات دستگاه های مختلف همراه شد و در روز 28 مرداد نیز یک مرکز درمانی دیگر در خیابان شیخ بهایی تهران پلمب شد.

متن این نامه خطاب به شهردار تهران به توضیح زیر است:

احتراما پیرو مکاتبات پیشین و مذاکرات مفصل و علیرغم دادنامه شماره 990997955701236 مورخ 99/4/16 دیوان عدالت اداری که در مورد مقررات اداری و قوانین فصل الخطاب محسوب می گردد شهرداری مناطق مختلف تهران به استناد نامه شماره 48365880 مورخ 99/5/26 معاونت محترم شهرسازی و معماری شهرداری تهران اقدام به پلمب مراکز درمانی دامپزشکی می کند. حال آنکه اظهار نظر در مورد مراکز مرتبط با دام و طیور و آبزیان امری تخصصی و به استناد قانونی تاسیس سازمان دامپزشکی کشور در صلاحیت سازمان مذکور می باشد. خواهشمند است در مورد عدم ایجاد اختلال توسط واحدهای زیرمجموعه شهرداری، در خدمات رسانی مراکز بهداشتی درمانی دامپزشکی دستور اقدام عاجل صادر فرمایند.

زیرا آنچه موجب تهدید بهداشت عمومی می گردد محروم نمودن آحاد جامعه از خدمات بهداشتی، پیشگیری و درمانی دامپزشکی برای صدها هزار از گونه های مختلف حیوانی که به صورت آمیخته در محیط زندگی شهروندان زیست می کنند، همچنین خطر شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام بواسطه محدودیت های ایجاد شده توسط شهرداری های مناطق تهران در این شرایط همه گیری کووید 19 بسیار جدی وخطرناک است و تبعات تمام عواقب آن به عهده شهرداری تهران خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 938

به "درخواست سازمان نظام دامپزشکی از شهرداری؛ برخورد غیر تخصصی با کلینیک ها نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست سازمان نظام دامپزشکی از شهرداری؛ برخورد غیر تخصصی با کلینیک ها نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید