انتشار30 هزار میلیارد اوراق گواهی سپرده با نرخ 18 درصد

به گزارش مجله جهانگیر، رییس اداره کل خزانه و نقدینگی بانک مسکن از انتشار 30 هزار میلیارد اوراق گواهی سپرده با نرخ سود 18 درصد همزمان با هشتاد و دومین سالگرد تاسیس بانک مسکن خبر داد.

انتشار30 هزار میلیارد اوراق گواهی سپرده با نرخ 18 درصد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل ازهیبنا ، محسن کریمی با اشاره به اینکه بانک مسکن از تاریخ بیست و پنجم دیماه تا زمان تکمیل ظرفیت، در تمام شعب سراسر کشور نسبت به فروش اوراق گواهی سپرده با نرخ سود سالانه 18 درصد اقدام خواهد کرد،گفت: بر اساس مجوزهای اخذ شده از بانک مرکزی و برنامه ریزی های اجرا شده، اداره کل نقدینگی و خزانه داری بانک طی 3 مرحله و مجموعاً تا سقف 30،000 میلیارد ریال، اوراق گواهی سپرده با نرخ سود سالانه 18 درصد منتشر خواهد کرد.

وی درباره ویژگی های اوراق توضیح داد: این اوراق با نام است و به صورت الکترونیکی در واحدهای یک میلیون ریالی منتشر می گردد. دارای سررسید یکساله بوده، سود آن در مقاطع ماهانه پرداخت می گردد و معاف از مالیات خواهد بود. ضمن اینکه در صورت بازخرید قبل از سررسید، به صورت روز شمارنرخ سود سالانه 10 درصد به دارنده اوراق پرداخت خواهد شد. کریمی افزود: به عبارت دیگر سود مناسب، ریسک پایین و قابلیت نقدشوندگی بالا، از مزایا و ویژگی های برجسته این اوراق است.

او در ادامه تاکید کرد: با توجه به جذابیت اوراق گواهی سپرده برای مشتریان، پیش بینی می گردد تقاضای قابل توجهی برای خرید این اوراق وجود داشته باشد و مورد استقبال مشتریان واقع گردد.

کریمی در خاتمه گفت: علاقمندان به خرید اوراق گواهی سپرده بانک مسکن می توانند به شعب بانک مسکن در سراسر کشور مراجعه نموده و از این سپرده گذاری مناسب بهره مند شوند. لازم به ذکر است محدودیتی در تعداد اوراق خریداری شده تا تکمیل ظرفیت معین شده در این مرحله وجود ندارد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1197

به "انتشار30 هزار میلیارد اوراق گواهی سپرده با نرخ 18 درصد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار30 هزار میلیارد اوراق گواهی سپرده با نرخ 18 درصد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید