اتاق پذیرایی ایرانی را اینگونه بچینید (تور چین ارزان)

به گزارش مجله جهانگیر، اتاق پذیرایی یکی از مناطقی در خانه محسوب می گردد که برای خانواده های ایرانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

اتاق پذیرایی ایرانی را اینگونه بچینید (تور چین ارزان)

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

عموما بسیاری از خانواده های ایرانی برای زیبایی پذیرایی منزل اهمیت بیشتری نسبت به دیگر فضاهای منزل مانند نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه قائل هستند و دکوراسیون پذیرایی ایرانی سبک و سیاق خاص خودش را دارد. در این مطلب از خبرنگاران به بیان نکات چیدمان پذیرایی ایرانی می پردازیم.

نکات چیدمان پذیرایی ایرانی

چیدمان منزل به سبک ایرانی از جذابیت و اصالت بالایی برخوردار است و اگر بخواهید دکوراسیون پذیرایی ایرانی را در خانه خود پیاده سازی کنید، باید درباره این سبک چیدمان بیشتر بدانید.

فرش مناسب از نکات چیدمان پذیرایی ایرانی

فرش، عضو جدانشدنی دکوراسیون ایرانی است، امکان ندارد. محیطی را بتوانید به سبک ایرانی بچینید اما در آن محیط از فرش استفاده ننموده باشید. فرش ایرانی را می توان یکی از نمادهای فرهنگ و هنر ایرانی دانست و این مخلوق زیبا، در تمامی دکوراسیون های پذیرایی ایرانی وجود دارد و استفاده از فرش، به هر دکوراسیونی، جلوه منحصربه فردی می بخشد.

البته در دکوراسیون های قدیمی، افراد در استفاده از فرش زیاده روی می کردند و تمام کف منزل را با فرش می پوشاندند. اما در دکوراسیون های امروزی و مدرن، استفاده به این شکل از فرش متداول نیست.

حفظ تقارن

در دکوراسیون پذیرایی ایرانی، تقارن نقش پررنگی را ایفا می نماید. اگر می خواهید خانه تان را به سبک ایرانی بچینید، حتما در چیدمان وسایل خود تقارن را رعایت کنید و از چیدن وسایل به روش هایی که حس تقارن را به شما نمی دهند بپرهیزید.

دکوراسیون پذیرایی ایرانی را امروزی و اصولی انجام دهید

ممکن است تصور کنید فقط در صورت استفاده به صورت سنتی از لوازم و وسایل و چیدمان های قدیمی، می توان حس و حال ایرانی را در فضای پذیرایی خود ایجاد کنید، اما این تصور درست نیست و چیدمان پذیرایی می تواند همزمان با داشتن حس و حال دکوراسیون ایرانی هم کارآمد باشد و هم اصولی و امروزی.

مبل استیل

این مدل مبلمان از پشتی های بلند برخوردار هستند و عموما چوب ها پرآرایه هستند و بر روی آن ها منبت کاری های فراوان به چشم می خورد. در بسیاری از مبلمان سلطنتی، رنگ آمیزی های ظریف به رنگ طلایی است. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب با وسایل قدیمی منزل چه کنیم؟ سر بزنید.

طیف رنگی مناسب از نکات چیدمان پذیرایی ایرانی

یکی از عناصر که در دکوراسیون پذیرایی ایرانی زیاد مورداستفاده قرار می گیرد، طیف رنگ قهوه ای است. در این دکوراسیون، عموما از رنگ سفید برای دیوار و رنگ های بژ، کرم و قهوه ای برای پرده و مبلمان استفاده می گردد و فرش در دکوراسیون ایرانی نیز در بسیاری از موارد لاکی است و فرش ایرانی قرمز فرشی شناخته شده است.

بوفه ویترین و تزیینات کریستال

به جرات می توان گفت در تمامی خانه هایی که از سبک دکوراسیون پذیرایی ایرانی در چیدمان خود استفاده نموده اند، بوفه هایی ظروف و تزیینات و اشیای کریستالی بزرگ و کوچک به چشم می خورد. کریستال در تزیینات خانه های ایرانی، نقش پررنگی ایفا می نماید و عموما بیشتر از جنبه کاربردی، به جنبه زیبایی شان توجه می گردد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با قیمت پایین چیدمان خانه را نو کنید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 2 آبان 1401 بروزرسانی: 2 آبان 1401 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1918

به "اتاق پذیرایی ایرانی را اینگونه بچینید (تور چین ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتاق پذیرایی ایرانی را اینگونه بچینید (تور چین ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید