آشنایی با رنگ های مولتی سورفیس و نحوه کار کردن با آن ها

به گزارش مجله جهانگیر، به راستی می توان این رنگ را جادوی رنگ ها نامید. هنر آفرین با استفاده از رنگ های مولتی سورفیس این توانایی را دارد که روی انواع سطوح قابل رنگ امیزی و غیرقابل رنگ امیزی هنرنمایی کند رنگ های مولتی سورفیس بر روی تمامی سطوح از جمله چوب، سفال، فلز، شیشه، ظروف، سرامیک، چرم، پلی استر، پارچه، پلاستیک و سایر سطوح قابل استفاده هستند

آشنایی با رنگ های مولتی سورفیس و نحوه کار کردن با آن ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایجیگا، رنگ های مولتی سورفیس در برابر حرارت مقاوم هستند.

رنگ های مولتی سورفیس در برابر حرارت مقاوم هستند و نیازی به تثبیت کننده ندارند.

از ویژگی های مهم این محصول این است که نیازی به تثبیت کننده ندارد مگر در مواردی که سطح رنگ آمیزی شده در معرض رطوبت زیاد و ساییده شدن باشد.

برای استفاده از رنگ های مولتی از ابر استفاده کنیذ که به صرفه هست به صورت ضربه ای روی کار بزنید نیازی به هیچ تثبیت کننده ای ندارد و نیازی به قاطی کردن با یک قطره آب هم نیست.

رنگ های مولتی سورفیس نیمه براق است، برای براق شدن و همینطور ماندگاری بیشتر در آخر التیمیت گلیز باید بزنید برای براق شدن کار هم می توانی وارنیش یا اسپری براق کننده استفاده کنید.

رنگ های مولتی سورفیس نیمه براق است

برای دریافت بهترین نتیجه از رنگ های مولتی سورفیس روی بعضی از سطوح، لازم است مرحله رنگ آمیزی چندین بار انجام شود.

به این منظور در مرحله اول سطح کار با لایه نازکی از رنگ پوشانده شود و بعد از دو ساعت مرحله بعدی رنگ آمیزی صورت می گیرد.

رنگ های مولتی سورفیس بعد از سه الی چهار ساعت خشک می شود. اما برای خراشیده نشدن و یا قرار دادن بر روی حرارت مستقیم باید کار به مدت 21 روز استراحت کند.

نحوه و وسایل رنگ آمیزی با قلمو با ابر و تامپون به صورت ضربه ای خاصیت ضد حرارت دارد اما بعد از گذشت بیست و یک روز خاصیت ضد آب دارد روی بسیاری از سطوح اما بعد از گذشت بیست و یک روز فیکساتیو نیاز ندارد مگر در مواردی که سطح رنگ آمیزی شده در معرض رطوبت زیاد و ساییده شدن باشد فیکساتیو (تثبیت کننده های) سازگار؛ التیمیت، اسپری فیکساتیو، سرورنیک و انواع وارنیش ها که بسته به نیاز و تکنیک فیکساتیو انتخاب می شود.

دفعات رنگ آمیزی بستگی به مقدار و غلظت رنگ مورد استفاده و سطحی که رنگ آمیزی روی آن صورت می گیرد دارد. بنابراین دفعات رنگ آمیزی بین دو تا چهار بار متغیر است.

روی مولتی سورفیس می توان پتینه کار کرد، شابلون زد، ترانسفر و انواع دکوپاژ انجام داد و با آن نقاشی کشید.

مولتی سورفیس کادتس در دو گروه متالیک و ساده (مات) تقسیم بندی شده اند رنگ های ساده در 60 رنگ زیبا و جذاب در دسترس شماست. رنگ های متالیک هم در رنگ های متنوع عرضه می شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1004

به "آشنایی با رنگ های مولتی سورفیس و نحوه کار کردن با آن ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با رنگ های مولتی سورفیس و نحوه کار کردن با آن ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید