3 بازی 7 امتیاز؛ ایراد از محمود فکری بود یا استقلال؟

به گزارش مجله جهانگیر، محمود فکری در سه هفته ای که سرمربی تیم نفت مسجد سلیمان شده است 7 امتیاز به همراه این تیم به دست آورده است.

3 بازی 7 امتیاز؛ ایراد از محمود فکری بود یا استقلال؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، شاید ماشین سازی حریف آخر نفت مسجد سلیمان برای کسب سه امتیاز حریف آسانی بود؛ هر چند نفت مسجد سلیمان در این بازی در ثانیه های پایانی توسط فردین رابط به گل رسید که پیش از این شاگرد او در تیم استقلال تهران بود. اما به طور حتم کسب 4 امتیاز از سپاهان مدعی قهرمانی و تیم خوب مس کار آسانی نبود.

3 بازی 7 امتیاز و بدون گل خورده؛ این کارنامه محمود فکری بعد از جدایی از استقلال است. یک کارنامه خوب و فوق العاده که پیش از این شاهد وقوعش در تیم نساجی بودیم. 10 هفته پایانی فصل گذشته بود که محمود فکری با جدایی از تیم خوشه طلایی رهبری تیم نساجی را برعهده گرفت. آنهم در برهه ای که نساجی باید با همه تیم های مدعی بازی می کرد؛ از استقلال و پرسپولیس گرفته تا سپاهان و تراکتور. نساجی در هیچ یک از این بازی ها نباخت و تازه تیم هایی چون سپاهان و تراکتور را شکست داد. 10 بازی بدون باخت به همراه نساجی منجر به حضورش در تیم آبی شد اما حضورش در استقلال دوامی نداشت. با اینکه از نظر نتیجه گیری استقلال شرایطش بدتر از شرایط اینروزها نبود.

محمود فکری پیش از حضور در استقلال و حتی پیش از حضور در نساجی هم نشان داده بود مربی خوبی است که به خوبی روحیه مبارزه طلبی را به شاگردانش القاء می نماید. او به همراه نفت مسجد سلیمان قهرمان لیگ یک شده بود. حتی بعد از جدایی از شاهین بوشهر این تیم با راهنمایی عبدالله ویسی به لیگ برتر صعود کرد و زمانی هم که از آلومینیوم اراک جدا شد رسول خطیبی این تیم را به لیگ برتر رهنمون کرد. همان طور که اشاره شد مهمترین خصیصه مربیگری محمود فکری القای روحیه مبارزه طلبی به شاگردانش است. اینکه برای نتیجه گیری در فوتبال باید در زمین سختکوش بود و تا ثانیه های پایانی بازی باید برای کسب نتیجه جنگید. همان طور که نفت مسجد سلیمان در بازی با ماشین سازی در ثانیه های پایانی بازی به گل رسید.

اتفاقا مشکل استقلال در فصل جاری گل های آسانی است که می خورد! چرا محمود فکری به زعم منتقدین در استقلال پیروز نبود؟ ایراد از محمود فکری بود یا استقلال؟ کارنامه ای که ما از محمود فکری در نساجی و نفت مسجد سلیمان دیده ایم کارنامه قابل دفاعی است. نتایجی که محمود فکری در هفته های اخیر به همراه نفت کسب نموده به خوبی نشان می دهد روزهای خوب او در نساجی اتفاق نبود اما روزهای بد او در استقلال یک اتفاق بود که نه برای او قابل پیش بینی بود نه برای استقلال. فوتبال برای محمود فکری ادامه دارد. شاید در آینده شاهد حضور دوباره او در تیم آبی باشیم و به طور حتم این بار با تجربه تر از گذشته عمل خواهد نمود و هیچ وقت نخواهد گفت برای رضایت نساجی خانه اش را فروخت. استقلال او را ارزان بدست آورد و ارزان از دست داد.

ایراد از محمود فکری بود یا استقلال؟ آینده این را تعیین خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1407

به "3 بازی 7 امتیاز؛ ایراد از محمود فکری بود یا استقلال؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 بازی 7 امتیاز؛ ایراد از محمود فکری بود یا استقلال؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید