10 بیمارستان تهران برای کرونا آماده شده اند

به گزارش مجله جهانگیر، 10 بیمارستان در تهران برای انتقال افراد مشکوک به ویروس کرونا مشخص شده اند

10 بیمارستان تهران برای کرونا آماده شده اند

به گزارش خبرنگاران، سخنگوی اورژانسن تهران با اشاره به اینکه وقتی ماموران اوراژانس لباس مخصوص به تن دارند به این معنا نیست که حتما در حال انتقال یک بیمار مبتلا به کرونا هستند گفت: اورژانس در آماده باش کامل به سر می برد، درباره تصاویر ماموران اورژانس با لباس های مخصوص توضیحاتی ارایه کرد و گفت: دلیلی ندارد هرکس را در سطح شهر با لباس مخصوص دیدیم فورا این فرضیه در ذهن ما شکل بگیرید که در حال انتقال فرد مبتلا به کرونا ویروس هستند.

مجتبی خالدی در گفت وگو با ایسنا اضافه نمود:، در مورد تصاویر و فیلم های پخش شده در فضای مجازی مبنی بر انتقال بیمار توسط ماموران اورژانس گفت: بیشتر افراد مشکوک به کروناویروس مبتلا به آنفلوآنزا بودند، از این رو دلیلی ندارد هرکس را در سطح شهر با لباس مخصوص دیدیم فورا این فرضیه در ذهن ما شکل بگیرید که در حال انتقال فرد مبتلا به کرونا ویروس هستند. از طرفی بسیاری از مبتلایان به کروناویروس در کشور چین درمان شده و این بیماری الزاما به معنای مرگ فرد نیست.

  • کرونا در تهران | مترو شوش بعد از یک مورد مشکوک پاکسازی شد | اتوبوس ها هر شب شستشو می شوند
  • جلسه اضطراری شهرداری تهران درباره شیوع کورونا | درخواست وزارت بهداشت از شهرداری تهران برای اطلاع رسانی
  • تایید ابتلای 2 بیمار جدید ویروس کورونا در قم و انتقال 5 فرد مشکوک به تهران

خالدی همچنین درباره فیلم منتشره در فضای مجازی از مقابل بیمارستان فرمانیه تهران نیز گفت: بیمارستان فرمانیه جزو بیمارستان های تعیین شده برای انتقال افراد مشکوک به کرونا نیست.

خالدی با بیان اینکه در نقاط مختلف شهر تهران حدود 10 بیمارستان تعیین شده تا بیماران مشکوک احتمالی به این بیمارستان ها منتقل شوند، تاکید نمود: کرونا یک بیماری ویروسی است که رعایت بهداشت فردی و فاصله یک متری با شخص مشکوک، می تواند این اطمینان را در فرد ایجاد کند که ابتلا به بیماری دور از ذهن است بویژه برای افرادی که سفر به کشورهای مشکوک به کرونا نداشتند.

سخنگوی اورژانس کشور آبریزش بینی، عطسه، سرفه، تب بالا و... از جمله نشانه های این بیماری خواند و اضافه نمود: رعایت نکات بهداشت فردی مقوله ای حائز اهمیت است که می تواند جلوی زنجیره گسترش بیماری را بگیرد.

وی در ادامه به آماده باش اورژانس اشاره نمود و گفت: از 15 روز گذشته دستورالعملی به ما ابلاغ شده است و اورژانس نیز مانند معاونت بهداشت و درمان وزارت بهداشت در حالت آمادگی کامل است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 564

به "10 بیمارستان تهران برای کرونا آماده شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 بیمارستان تهران برای کرونا آماده شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید