گوگرد؛ متهم احتمالی مسائل تنفسی اهوازی ها

به گزارش مجله جهانگیر، خبرنگاران/خوزستان معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به فعالیت صنایعی که گوگرد ایجاد می نمایند، گفت: گوگرد تولیدی در شهر اهواز در یک برنامه زمان بندی شده و با تضمین کافی، باید به صفر برسد زیرا احتمالا عامل بسیاری از مسائل تنفسی و آلرژی در اهواز ناشی از این گوگرد است.

گوگرد؛ متهم احتمالی مسائل تنفسی اهوازی ها

علیرضا عالی پور در جلسه کارگروه مقابله با گرد و غبار خوزستان که امروز شنبه (28 دی ماه) به مناسبت روز هوای پاک برگزار گردید، با اشاره به طرح موضوع جابه جایی کارخانه کربن از شهر اهواز و مسائل آن اظهار کرد: مطرح شدن بحث مسائل انتقال شرکت کربن بلک تعجب آور است زیرا طبق ضوابط طرح جامع و تفصیلی، سه صنایع موجود در شهر اهواز شامل راکتورسازی، کربن بلک و لوله سازی باید به شرق اهواز منتقل شوند.

به گزارش مجله جهانگیر، وی اضافه کرد: در شمال شهر اهواز، شیبان و در جنوب، کوت عبدالله قرار دارند که این راستاها کاملا بسته هستند. در شرق اهواز نیز صنایع آلاینده وجود دارند. جهت باد غالب، شمال به غرب است و صنایع آلاینده باید در شرق قرار بگیرند. تنها راستا توسعه مسکونی اهواز، غرب و شمال غرب اهواز است و راه گریزی در این زمینه نیست.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به فعالیت صنایعی که گوگرد ایجاد می نمایند، گفت: گوگرد تولیدی در شهر اهواز در یک برنامه زمان بندی شده و با تضمین کافی، باید به صفر برسد زیرا احتمالا عامل بسیاری از مسائل تنفسی و آلرژی در اهواز ناشی از این گوگرد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 480

به "گوگرد؛ متهم احتمالی مسائل تنفسی اهوازی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگرد؛ متهم احتمالی مسائل تنفسی اهوازی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید