کمترین نرخ مرگ و میر کرونا در اسپانیا

به گزارش مجله جهانگیر، امروز (آدینه) نرخ مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به کرونا در اسپانیا به کمترین میزان خود در بیش از یک ماه گذشته رسید و دولت اسپانیا اظهار داشت که پیک کرونا در کشور به خاتمه رسیده است.

کمترین نرخ مرگ و میر کرونا در اسپانیا

به گزارش مجله جهانگیر، به نقل از خبرگزاری رویترز نرخ مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به کرونا در اسپانیا امروز (آدینه) به کمترین میزان خود در بیش از یک ماه گذشته رسیده است و دولت اسپانیا خاطرنشان کرد که شدیدترین مرحله این اپیدمی در کشور (پیک کرونا) به انتها رسیده است.

اسپانیا با ثبت 367 فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته افزایش 1/7 درصدی نرخ مرگ و میر کرونا در کشور را نشان داد که شمار کل قربانیان کرونا در اسپانیا را به 22 هزار و 524 تن رساند. اسپانیا پس از ایالات متحده آمریکا و ایتالیا رتبه سوم دنیا را از لحاظ شمار جان باختگان داراست.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در اسپانیا به 219 هزار و 764 نفر رسیده است. افزایش شمار مبتلایان جدید در اسپانیا بر اساس تست های تشخیصی ویژه بسیار پایین تر از روزهای قبل بوده است.

سالوادور ایلا، وزیر بهداشت اسپانیا خاطرنشان کرد با رعایت تمهیدات بهداشتی لازم و احتیاط های ضروری به دلیل ناشناخته بودن بسیاری از جنبه های این ویروس، منحنی رشد این اپیدمی معکوس شده است که به دولت این اجازه را می دهد از اواسط ماه مارس به صورت تدریجی اقدام به کاهش محدودیت های قرنطینه در کشور کند.

وی هم چنین گفت: دولت بر اساس معیارهایی اقدام به برداشتن ممنوعیت ها و کاهش محدودیت های قرنطینه در کشور خواهد نمود که ما امروز بعد از ظهر بر سر این موضوع با اعضای دولت گفت وگو خواهیم کرد.

به منظور برطرف ممنوعیت ها و کاهش محدودیت های قرنطینه حداقل برای دو روز نباید بیش از 100 هزار مورد جدید ابتلا در یک منطقه گزارش گردد و یا اینکه باید بیش از نیمی از تخت های بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های آن مناطق خالی بوده باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 748

به "کمترین نرخ مرگ و میر کرونا در اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمترین نرخ مرگ و میر کرونا در اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید