کاهش 25 تا 30 درصدی اجاره بها در بهار 1400

به گزارش مجله جهانگیر، رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: ارزیابی ها از کف بازار مسکن نشان می دهد که بازار اجاره، خرید و فروش در بهار با کاهش 25 تا 30 درصدی رو به رو می گردد.

کاهش 25 تا 30 درصدی اجاره بها در بهار 1400

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان اینکه داده ها و آمارهای بانک مرکزی در رابطه با قیمت مسکن کاملا غلط و اشتباه است، گفت: آمارهایی که این دو بخش در رابطه با قیمت و نرخ های مسکن منتشر می نمایند با نرخ های کف بازار متفاوت است و همین آمار غلط، بازار را آشفته می نماید.

بازار مسکن در بهار آرام است او ادامه داد: آمارها و تحلیل های من از کف بازار حاکی از آن است که نرخ و قیمت مسکن به ثبات رسیده و در آینده هم بازار به سمت ثبات و تثبیت قیمتی می رود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک شرح داد: بعضی از رسانه های خارجی و همچنین تعدادی از سوداگران کوشش می نمایند که بازار را نا به سامان جلوه دهند اما من همین جا اعلام می کنم که بازار آرام شده و تا چند ماه آینده هم همین آرامش و ثبات قیمتی ادامه خواهد داشت.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه داده های مرکز آمار و بانک مرکزی درباره بازار مسکن اشتباه است و منتج به ارائه اطلاعات اشتباه می گردد، اظهار کرد: وزیر راه و شهرسازی از کاهش 25 درصدی قیمت مسکن طبق آمار و داده های کف بازار خبر داده است اما شاهد آن هستیم که بعضی آمارهای رشد قیمت می دهند .

او با بیان اینکه واقعیت این است که سال گذشته بازار مسکن به طور متوسط با کاهش قیمت 12 درصدی و در نهایت 15 درصدی روبرو شد، در حالی که عده ای این کاهش قیمت را قبول نداشتند و همیشه آن را انکار می کردند، اضافه کرد: چه کسانی کاهش قیمت مسکن را نمی پذیرفتند؟ کسانی که ذی نفع هستند و از کاهش قیمت ها ضرر می نمایند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تاکید نمود: تحلیل مشاوران املاک با توجه به میزان قرارداد های منعقد شده و تحلیل های کف بازار است و متاسفانه داده هایی که بانک مرکزی و مرکز آمار از آن برای ارائه اطلاعات بازار مسکن استفاده می نمایند، اشتباه است.

خسروی ادامه داد: در مقطعی از سال گذشته که مرکز آمار اعلام نمود در بازار مسکن شاهد افزایش قیمت چند درصدی هستیم به آن ها اطلاع دادیم که اطلاعاتشان اشتباه است، اما زور ما به مرکز آمار و بانک مرکزی نمی رسد. باید توجه داشت که این نهاد ها با اعلام داده های اشتباه، باعث التهاب بازار می شوند.

کاهش 25 تا 30 درصدی اجاره بها این مقام مسئول شرح داد: بازار هم اکنون با کاهش 20 درصدی نسبت به سال گذشته روبه رو بوده و این کاهش قیمتی به 25 تا 30 درصد هم می رسد.

او همچنین درباره بازار اجاره هم گفت: بازار اجاره همانند بازار خرید و فروش مسکن با ثبات است و در صورت جلوگیری از ورود سوداگران شاهد کاهش 20 تا 25 درصدی نرخ ها خواهیم بود.

خسروی در انتها توضیح داد: برای بازار اجاره سال جاری و پرداخت وام ودیعه مسکن به مستاجران، قرارگاه مبارزه با کرونا تصمیم گیرنده است و ما در این بخش پیشنهادات لازم برای بهبود شرایط بازار اجاره را به دولت و وزارت راه و شهرسازی ارائه نموده ایم.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1344

به "کاهش 25 تا 30 درصدی اجاره بها در بهار 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 25 تا 30 درصدی اجاره بها در بهار 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید