پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنج شنبه 27 خرداد 1400

به گزارش مجله جهانگیر، بر اساس آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی چهار روز آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف تا کمی ابری در برخی ساعات وزش باد در ارتفاعات استان در ساعات بعداز ظهر گاهی با افزایش موقت ابر پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنج شنبه 27 خرداد 1400

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

امروز حداکثر دما هوا در تهران 37 درجه و کمترین دما 27 با وزش باد جنوب-جنوب شرقی 9 تا 17 کیلومتری بر ساعت پیش بینی شده است. نقشه های هواشناسی تداوم گرمای هوا تا پای هفته جاری خبر می دهند.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 37 درجه سانتیگراد خواهد بود

دمای امروز تهران در طول شب از بیست و هفت درجه به مرور و در طول روز به سی و هفت درجه خواهد رسید. آسمان تهران فردا پنج شنبه 27 خرداد صاف با حداقل دمای 37 درجه سانتی گردا و حداکثر دمای 38 و وزش باد شرق از 10 تا 15 کیلومتر در ساعت پیش بینی می گردد.

دمای هوای مرکز برای آدینه 28 خرداد هم با حداقل دمای 38 درجه سانتی گراد و حداقل دمای 26 درجه سانتی گراد و وزش باد شرق از 10 تا 15 کیلومتر در ساعت پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوا را تا آخر هفته ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

از صبح امروز (26 خرداد ماه) به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که باعث کاهش غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها می گردد. با افزایش ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر طی روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، هر چند احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها وجود دارد.

با استمرار شرایط جوی مساعد تا اواخر وقت فردا (27 خرداد ماه) پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن برقراری شرایط قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به امواج 2.5 متری در سواحل جنوبی کشور از بارش های پراکنده در بعضی منطقه ها طی امروز و فردا اطلاع داد.

بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در بعضی منطقه ها استان های گیلان و مازندران و بعضی منطقه ها از ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شمال شرق هرمزگان در بعدازظهر و اوایل شب رگبار پراکنده، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی شده است.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

فردا در بعضی منطقه ها گیلان و مازندران بارش پراکنده و در بعضی منطقه ها ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب کرمان و شمال شرق هرمزگان در بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر گاهی رگبار پراکنده، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق روی می دهد. روز آدینه برای بعضی منطقه ها سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شنبه و یکشنبه هفته آینده در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

از امروز تا شنبه آینده در بعضی منطقه ها شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید روی می دهد که در بعضی منطقه ها باعث خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می گردد. بعلاوه تا شنبه در منطقه های از ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید روی می دهد که در بعضی منطقه ها احتمال خیزش گرد و خاک یا غبارآلود شدن هوا وجود دارد.

از امروز تا سرانجام هفته خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان و روز های آدینه و شنبه هفته آینده دریای خزر مواج خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1520

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنج شنبه 27 خرداد 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنج شنبه 27 خرداد 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید