پانتا: راهبرد ترامپ در قبال ایران همچنان مبهم است

به گزارش مجله جهانگیر، وزیر دفاع و رئیس سابق سازمان جاسوسی آمریکا در مصاحبه ای گفت که دولت کنونی این کشور هیچگونه راهبرد واضحی در قبال ایران ندارد.

پانتا: راهبرد ترامپ در قبال ایران همچنان مبهم است

به گزارش گروه بین الملل مجله جهانگیر، لئون پانتا وزیر دفاع سابق آمریکا روز آدینه در مصاحبه ای از دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بدلیل نداشتن راهبردی واضح در قبال موضوعات سیاست خارجی به شدت انتقاد کرد.

وی که با شبکه خبری ان بی سی مصاحبه می کرد، گفت: این دولت هیچگونه راهبرد واضحی برای تعامل با هرگونه اتفاقی در دنیا ندارد. ما واقعا هیچ سیاستی در قبال کره شمالی، روسیه، چین و در واقع هیچگونه سیاستی درباره رویدادها در خاورمیانه نداریم.

پانتا در ادامه این مصاحبه اضافه نمود: رئیس جمهور درباره خروج از خاورمیانه و ضرورت اینکه کشورهای خاورمیانه باید از خود دفاع نمایند صحبت می نماید اما در خاتمه درباره توافقی با این کشورها (برای دفاع از آنها و گسیل نیروها) حرف می زند.

وزیر دفاع سابق آمریکا گفت: آمریکا در حال ارسال پیغام های مبهم در تعامل با شرایط و رویدادها در منطقه است و احتمال محاسبات اشتباه به دلیل این شرایط مبهم بسیار زیاد بوده و اتفاقی که میان ایران و آمریکا رخ خواهد داد به طور کامل غیر قابل پیش بینی است.

دولت آمریکا که اردیبهشت ماه سال گذشته به صورت یکجانبه از توافق هسته ای با ایران خارج شد، در چارچوب سیاست موسوم به فشار حداکثری به صورت مداوم بر میزان تحریم ها علیه ایران اضافه نموده است. منتقدان این سیاست می گویند این سیاست هرچند اقتصاد ایران را با چالش هایی روبرو نموده، اما به هیچ یک از دو هدف اصلی خود یعنی تغییر سیاست های منطقه ای ایران و وادار کردن جمهوری اسلامی ایران به مذاکره با آمریکا، نرسیده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 471

به "پانتا: راهبرد ترامپ در قبال ایران همچنان مبهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پانتا: راهبرد ترامپ در قبال ایران همچنان مبهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید