مکرون: می خواهم به ایران پیشنهادهایی بدهم

به گزارش مجله جهانگیر، خبرگزاری صدا و سیما نوشت: امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه با اشاره به دیدارش با محمدجواد ظریف گفت: ساعاتی قبل از شروع نشست گروه 7 دیدارهایی با ایرانی ها خواهم داشت تا به آنها چیزهایی پیشنهاد کنم.

مکرون: می خواهم به ایران پیشنهادهایی بدهم

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه گفت قبلاً به ایران درباره کاهش بعضی تحریم ها یا اتخاذ یک سازوکار جبران خسارت پیشنهاد داده ام.

­سفیر سابق فرانسه در آمریکا نیز با انتشار پیامی توئیتری گفت: امانوئل مکرون, رئیس جمهور فرانسه پیش از حضور در نشست گروه هفت میزبان یک نماینده ایرانی خواهد بود تا راه های حفظ برجام و ایجاد مسیری برای راه چاره دیپلماتیک در بحران کنونی آنالیز گردد.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد رئیس جمهور فرانسه خواستار پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای و برگزاری مذاکرات گسترده تر درباره مسائل دیگر شد.

وزارتخارجه فرانسه و الیزه برای دیدار روز آدینه ظریف با لودریان و مکرون اجازه ورود قلم و دوربین ایرانی را نمی دهد

وزارتخارجه فرانسه و الیزه برای دیدار روز آدینه ظریف با لودریان و مکرون اجازه ورود به مجله جهانگیر ایرانی را نمی دهد! این در حالی است که در سفر لودریان وزیر امور خارجه فرانسه به تهران وزارت امور خارجه به مجله جهانگیر خارجی از جمله فرانسوی اجازه پوشش خبری داده بود.

23310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 98

به "مکرون: می خواهم به ایران پیشنهادهایی بدهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون: می خواهم به ایران پیشنهادهایی بدهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید