مهلت آزادسازی سهام عدالت تا چه زمانی است؟

به گزارش مجله جهانگیر، علیرضا صالح امروز (شنبه) در نشست خبری ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به ابلاغیه رهبر معظم انقلاب، سهام عدالت از نهم اردیبهشت آزاد و از دهم اردیبهشت به مشمولان این سهام فرصت داده شد تا به وسیله مراجعه به سامانه سهام عدالت روش مدیریت سهام خود را به دو روش مستقیم و غیرمستقیم معین نمایند.

مهلت آزادسازی سهام عدالت تا چه زمانی است؟

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: به مدت یک ماه به مشمولان فرصت داده شد تا نحوه مدیریت خود را انتخاب نمایند که براساس مدت معین شده سهامداران تا هشتم خرداد این فرصت باقی است.

صالح اضافه کرد: در صورتی که سهامداران روش مستقیم را انتخاب ننمایند سیستم به صورت اتوماتیک روش غیرمستقیم را برای این افراد انتخاب خواهد نمود.

صالح گفت: مشمولان سهام عدالت باید بدانند که فقط 20 روز تا معین نحوه مدیریت سهام عدالت باقی مانده است و این زمان به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

به گفته وی، ساعت 24روز هشتم خرداد 1399، آخرین مهلت اعلام نحوه مدیریت سهام عدالت است.

صالح با بیان اینکه بعضی از افراد دارای سهام عدالت 492 هزار تومانی و بعضی دیگر از سهام 532 هزار تومانی برخوردارند، گفت:در یک مقطع زمانی 40 هزار تومان سود بین مشمولان توزیع شد، عده ای این سود 40 هزار تومان را دریافت نکردند که به رقم 492 هزار تومان اضافه شد ودر مجموع ارزش سهام آن ها به رقم 532 هزار تومان رسید.

وی گفت: بعضی از افراد دارای سهام عدالت بیش از یک میلیون تومان هستند که به وسیله سهم الارث به سهام آن ها اضافه شده و عده ای هم ممکن است دارای سهام عدالت کمتر از 492 هزار تومان باشند که این افراد جزو مشمولین سهام عدالت در سال 85 نبودند و به وسیله سهم الارث رقمی از سهام عدالت فرد متوفی به آن ها اختصاص یافته است.

صالح با بیان اینکه از سال 95 تا 97 در سه مرحله سود پرداخت کردیم، اضافه کرد: به ازای سهام عدالت یک میلیون تومانی در سال 96 سود سال 95 را به مبلغ 150 هزار تومان پرداخت کردیم.

رییس سازمان خصوصی سازی گفت: در سال 97 سود سال 97 به مبلغ 175 هزار تومان و در سال 98 سود سال 97 به رقم 205 هزار تومان واریز شد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 783

به "مهلت آزادسازی سهام عدالت تا چه زمانی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت آزادسازی سهام عدالت تا چه زمانی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید