مقابله با کرونا مستلزم تولید چند نوع واکسن است

به گزارش مجله جهانگیر به نقل از نیواطلس، پژوهشی که توسط گروهی از پژوهشگران به سرپرستی دکتر آنتونی فاوسی، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی در مریلند آمریکا اجرا شده، نشان می دهد چالش های فراوانی بر سر راه مقابله با ویروس موذی کرونا وجود دارد که چشم انداز مهار آن ظرف یک تا دو سال آینده را کمرنگ می سازد.

مقابله با کرونا مستلزم تولید چند نوع واکسن است

تا پیش از این تصور می شد برای درمان ویروس کرونا به یک واکسن نیاز است و ویروس یادشده از این لحاظ تفاوت معناداری با سایر ویروس های بیماری زا ندارد. اما تحقیق تازه اجرا شده نشان می دهد که باید واکسن های متعددی برای نابودی این ویروس تولید شده و هر یک به گروه های خاصی از مردم تزریق شوند تا بتوان طی چند سال به شرایط عادی زندگی بازگشت.

به گفته پرفسور لری کوری، از اساتید دانشگاه واشنگتن و یکی دیگر از اعضای این گروه تحقیق، ویروس کرونا موجب رویدادهایی بی سابقه در جهان شده و سرعت گسترش آلودگی و عفونت های ناشی از آن بسیار سریع تر از هر عفونتی در تاریخ مدرن بوده است. برای غلبه بر این چالش به تولید واکسن های متعددی نیاز است و تنها یک واکسن نمی تواند ویروس کرونا را به طور مؤثر درمان کند.

نویسندگان این مقاله هشدار داده اند که واکسنی که می تواند جلوی ابتلای افراد جوان به ویروس کرونا را بگیرد، لزوماً بر روی افراد کهنسال به درستی و با اطمینان عمل نمی کند و لذا باید برای گروه های جمعیتی، سنی، نژادی، قومیتی، جنسیتی و غیره واکسن های خاص و متفاوتی تولید شود. از همین رو ممکن است یک واکسن کرونا تنها برای درمان افرادی در یک بخش از جهان کارساز باشد و بر روی دیگر افراد به درستی عمل نکند. بنابراین تولید واکسن های کرونا فرایندی بسیار پرهزینه، زمان بر و سخت خواهد بود.

به گفته این محققان کشف همین مساله ضرورت همکاری بین المللی همه کشورها و کنار گذاشتن خصومت ها برای تشریک مساعی و به اشتراک گذاری تجربیات کشورهای مختلف برای غلبه بر ویروس کرونا را ضروری می سازد.

علاقمندان می توانند برای مطالعه این مقاله و کسب اطلاعات بیشتر به این نشانی مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 790

به "مقابله با کرونا مستلزم تولید چند نوع واکسن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله با کرونا مستلزم تولید چند نوع واکسن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید