معرفی داوران جشنواره نقالی و پرده خوانی غدیر

به گزارش مجله جهانگیر، داوران چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده خوانی غدیر (نقالان علوی) معرفی شدند.

معرفی داوران جشنواره نقالی و پرده خوانی غدیر

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، اردشیر صالح پور، محمدحسین ناصربخت، داود فتحعلی بیگی و علی ناری به عنوان داوران چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده خوانی غدیر (نقالان علوی) معرفی شدند.

در متن حکمی که برای هر کدام از داوارن جداگانه صادر شده، آمده است:

بعد از عید فطر در تقویم تاریخ اسلام، عید غدیر بزرگ ترین عید مسلمین است. عیدی که به ظاهر از یک پایان به یک شروعی می انجامد. شروعی که از یک تراژدی بزرگ خبر می دهد و اگر حقیقتاً بخواهیم آن را از نظر دراماتیک بررسی کنیم، غدیر از یک ساختار تراژیک برخوردار است. غدیر شروع مظلومیت علی (ع) است. شروعی که نطفه توطئه شهادت علی را در محراب رقم می زند. چراکه آن جامعه جاهل نمی توانست مرد بزرگی، چون علی را پذیرا باشد. پس از همان غدیر طرح و توطئه سرنگونی مرد عدالت را طراحی می کنند. همه ما می دانیم که نمایش و درام فریاد است. دفاع از انسانیت و عدالت و مظلومیت است. پس بر ماست که همواره بر بلندای تاریخ بشریت، بیرق مظلومیت علی را برافراشته داریم و روایتگر آن باشیم که حقیقت غدیر و شهید محراب است. شاید که بار دیگر دچار اشتباه تاریخی دوباره ای نشویم.

احتراماً، نظر به دانش، تخصص، تجربه های عملی و گران بهای شما در عرصه هنر نقالی و پرده خوانی و با عنایت به مهارت های بایسته حضرتعالی در نمایش های آیینی و ملی، به موجب این حکم جنابعالی به عضو هیات داوران چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده خوانی غدیر (نقالان علوی) منصوب می شوید.

انتظار می رود انتخاب آثار در راستای باشد که به استعداد های جوان بها داده شود و کیفیت آثار باعث رونق نقالی و پرده خوانی در کشور باشد.

توفیق جنابعالی را در راستا پایش آثار و تحقق اهداف عالی هنر نقالی از خداوند متعال خواستارم.

مرکز هنر های نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی در راستای ارتقای فرهنگ علوی و ایرانی و نیز تقویت، بازپیرایی و به روز رسانی هنر سنتی و دیرینه پرده خوانی، نقالی و حماسه خوانی (نعت و مناقب خوانی آل الله) در کشور، چهارمین دوره جشنواره سراسری نقالی و پرده خوانی غدیر (نقالان علوی) را، همزمان با دهه ولایت و امامت (از عید سعید قربان تا عید غدیرخم) برگزار می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 897

به "معرفی داوران جشنواره نقالی و پرده خوانی غدیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی داوران جشنواره نقالی و پرده خوانی غدیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید