مجلس نمایندگان آمریکا اقدامی دیگر علیه ترامپ را کلید زد

به گزارش مجله جهانگیر، ایرنا نوشت: جرلد ندلر رئیس دموکرات کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام نمود که این کمیته دو طرح را با هدف مهار قدرت دونالد ترامپ در عفو مجرمان ارائه می دهد.

مجلس نمایندگان آمریکا اقدامی دیگر علیه ترامپ را کلید زد

به گزارش هیل، این تصمیم یک هفته بعد از کوشش ترامپ برای تغییر حکم راجر استون متحد قدیمی اش اتخاذ شده است.

به نوشته این رسانه آمریکایی، اولین اقدامات در این زمینه روز پنجشبنه انجام می گردد و وزارت دادگستری تحت فشار قرار می گیرد تا پفراینده هایی از موارد عفو را که به تحقیقات های مربوط به رئیس جمهور مربوط بوده به کنگره ارائه دهد. دومین اقدام تحت عنوان هیچ رئیس جمهوری بالاتر از قانون نیست محدودیت درباره جرائم رئیس جمهور در قبل و بعد دوران ریاست جمهوری اش را لغو می نماید.

ندلر روز آدینه در بیانیه ای گفت: ترامپ و دوست او راجر استون کاری را که گفته بودند، انجام دادند. استون محققان فدرال را فریب داد، شاهدان را ارعاب کرد و به دلیل مانع تراشی در فرایند اجرای عدالت محکوم شد اما هرگز درباره خطاهای رئیس جمهوری شهادت نمی دهد.

در مقابل ترامپ هم اطمینان داد که دوستش حتی یک روز هم در زندان سپری نمی نماید. این شرایط قابل قبول نیست و کنگره باید اقدام کند.

ترامپ چند روز پیش از شروع دوران محکومیت استون دستور عفو وی را صادرکرد.

سال گذشته استون در باره ارتباطش با تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016، تهدید شاهدان و مانع تراشی در فرایند اجرای عدالت با دروغگویی به کنگره، متهم شد.

استون از چهره های منفور نزدیک به ترامپ، ششمین مشاوری است که در جریان تحقیقات رابرت مولر بازرس ویژه در مورد مداخله احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری گذشته دادگاهی و محکوم شده است.

اقدام ترامپ درباره عفو راجر واکنش هایی را از سوی دموکرات ها برانگیخت و آنها این اقدام را سوء استفاده از قدرت توصیف نموده اند.

نانسی پلوسی پس از تخفیف مجازات راجر استون از سوی ترامپ این اقدام را فسادآور توصیف کرد.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 883

به "مجلس نمایندگان آمریکا اقدامی دیگر علیه ترامپ را کلید زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس نمایندگان آمریکا اقدامی دیگر علیه ترامپ را کلید زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید