قیس سعید رسماً به عنوان رئیس جمهور جدید تونس انتخاب شد

به گزارش مجله جهانگیر، هیات عالی مستقل انتخابات تونس امروز (پنجشنبه) نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری تونس را گفت.

قیس سعید رسماً به عنوان رئیس جمهور جدید تونس انتخاب شد

به گزارش مجله جهانگیر، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، نبیل بفون، رئیس هیات عالی مستقل انتخابات تونس گفت، قیس سعید با اکثریت مطلق آراء در برابر نبیل قروی، رقیب انتخاباتی اش پیروز شد.

وی در نشستی خبری گفت: قیس سعید توانست با کسب 72.71 درصد از مجموع آراء به عنوان رئیس جمهور جدید تونس انتخاب شود. این در حالی است که رقیب وی 1.04 میلیون رای که معادل 27.29 درصد آراء می شود، از آن خود کرد.

بفون شرح داد، پس از اتمام روند رای گیری و شمارش آراء قیس سعید پیروز به کسب بیش از 2.7 میلیون رای از مجموع 3.82 میلیون رای شد.

میزان مشارکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس روز یکشنبه به میزان 55 درصد رسید که این رقم بالاتر از دور نخست است. میزان مشارکت مردمی در انتخابات پارلمانی نیز به 41 درصد رسید.

پیشتر نیز تلویزیون رسمی تونس گفت، قیس سعید، نامزد مستقل و استاد قانون اساسی این کشور با کسب 76 درصد آراء در برابر نبیل قروی با کسب 23 درصد آراء پیروز انتخابات ریاست جمهوری تونس در دور دوم شد.

طبق آمار هیئت عالی انتخابات، 3 میلیون و 982 هزار و 85 شهروند تونسی روز یکشنبه پای صندوق های رأی در داخل و خارج از این کشور رفتند. این در حالی است که هفت میلیون و 74 هزار و 566 شهروند برای مشارکت در انتخابات ثبت نام کرده بودند.

سعید که به تازگی وارد صحنه سیاسی تونس شده است در دور اول انتخابات نیز با کسب 18.4 درصد از مجموع آراء جایگاه اول را به خود اختصاص داد، اما به دلیل به حد نصاب نرسیدن آراء، انتخابات به دور دوم کشیده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 225

به "قیس سعید رسماً به عنوان رئیس جمهور جدید تونس انتخاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیس سعید رسماً به عنوان رئیس جمهور جدید تونس انتخاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید