سازمان ملل خواهان حفظ روابط تجاری کشورها با ایران شد

به گزارش مجله جهانگیر، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رزماری دی کارلو معاون دبیرکل سازمان ملل متحد امروز سه شنبه در نشست مجازی شورای امنیت در مورد ارائه گزارش 6 ماهه درباره اجرای قطعنامه 2231 (قطعنامه برجام) گفت: آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد از کشورها می خواهد تا روابط تجاری خود را با ایران حفظ نمایند.

سازمان ملل خواهان حفظ روابط تجاری کشورها با ایران شد

به گزارش اسپوتنیک، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در این نشست ادامه داد: ایران قصد خود برای ماندن در برجام را نشان داده است؛ همچنین، اقدامات اجرا شده درباره بعضی از تعهدات مالی (اقدامات خصمانه واشنگتن در ازسرگیری تحریم ها علیه تهران) قابل بازگشت است.

به گفته معاون دبیرکل سازمان ملل؛ گوترش همچنین بر اهمیت استفاده از همه ابتکارها برای حمایت از روابط تجاری و مالی با ایران تأکید دارد؛ به ویژه با توجه به چالش های مالی و درمانی کنونی ناشی از همه گیری ویروس کرونا.

رزماری دی کارلو در ادامه اضافه نمود: دبیرکل سازمان ملل از همه طرف های این توافق می خواهد تا به طور سازنده ای برای حل مسائل خود به وسیله مکانیسم حل اختلاف کوشش نمایند.

این در حالیست که یک سال پس از خروج یکجانبه آمریکا از برجام و نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت، ایران نیز بر اساس مادتین 26 و 36 مصرح در این توافق بین المللی به دلیل انفعال اروپا و نقض عهدِ آمریکا؛ بعضی از تعهدات برجامی خود را کاهش داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1166

به "سازمان ملل خواهان حفظ روابط تجاری کشورها با ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل خواهان حفظ روابط تجاری کشورها با ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید