سازمان سنجش: کنکور در شرایط قرمز هم برگزار می گردد

به گزارش مجله جهانگیر، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: زمان آزمون های کشوری با هماهنگی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تعیین شد و کنکور بدون تغییر زمان حتی در شهر های شرایط قرمز هم با رعایت پروتکل برگزار می گردد.

سازمان سنجش: کنکور در شرایط قرمز هم برگزار می گردد

به گزارش مهر، فاطمه زرین آمیزی افزود: زمان آزمون های ملی کشوری از جمله کنکور دکتری، کنکور کارشناسی ارشد و کنکور سراسری سال 99 با هماهنگی با ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا معین شد و تمام داوطلبان از این زمان بندی مطلع بودند و سازمان سنجش آموزش کشور نیز برای هر آزمون دو نوبت مهلت تغییر و ویرایش حوزه امتحانی برای داوطلبان در نظر گرفت.

وی افزود: از همین رو دلیلی برای تغییر زمان آزمون های سراسری کشوری وجود ندارد و کنکور ها حتی ها در شهر های با شرایط قرمز بیماری کرونا نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شوند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان برگزاری آزمون ها گفت: فاصله جایگاه های داوطلبان نسبت به گذشته بیشتر شده است و در بعضی حوزه ها این فاصله ها حداقل 1.2 متر شده و در بعضی دیگر از حوزه ها تا 1.6 متر هم افزایش یافته است. ضمن اینکه تعداد سالن ها و حوزه های امتحانی بیشتر شده و دقت شده است که فضای مناسب برای ورود به حوزه امتحانی درنظر گرفته گردد که مشکل ازدحام بوجود نیاید.

وی گفت: علاوه بر اینکه مسائل بهداشتی رعایت می شوند، عوامل اجرایی نیز توجیه شده اند و پروتکل های مربوطه نیز در زمان های برگزاری آزمون ها نیز به تمامی مراکز امتحان و عوامل اجرایی ابلاغ می شوند.

زرین آمیزی یادآور شد: داوطلبان و عوامل اجرایی بدون ماسک نمی توانند وارد حوزه شوند و هر داوطلب باید وسایل خودش را همراه داشته باشد و از دیگران وسیله ای نگیرد. پروتکل ها و ملزومات بهداشتی که هر داوطلب باید همراه داشته باشد به داوطلبان پیامک می گردد و داخل حوزه ها نیز بنر هایی برای اطلاع رسانی بیشتر زده می گردد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور بیان کرد: داوطلبان نگران برگزاری آزمون نباشند و شرایط بهداشتی حتی در شهر های با شرایط قرمز بیماری کرونا بیش از گذشته رعایت می گردد تا آزمون ها در کمال صحت و سلامت برگزار گردد.

آزمون دکتری نیمه مترکز سال 99 در روز پنجشنبه 26 تیرماه، آزمون کارشناسی ارشد سال 99 در روز های پنجشنبه و آدینه 2 و 3 مردادماه و کنکور سراسری سال 99 در روز های پنجشنبه و آدینه 30 و 31 مردادماه سال 99 برگزار می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 854

به "سازمان سنجش: کنکور در شرایط قرمز هم برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان سنجش: کنکور در شرایط قرمز هم برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید