دبیرکل ناتو: در ترک افغانستان عجله نخواهیم کرد

به گزارش مجله جهانگیر، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی گفت که حضور نظامی ناتو در افغانستان برای ایجاد شرایط یک راهکار سیاسی در افغانستان است و شرح داد که نظامیان این سازمان بزودی افغانستان را ترک نخواهند کرد.

دبیرکل ناتو: در ترک افغانستان عجله نخواهیم کرد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در کنفرانس مشترک خبری با رئیس جمهور لیتوانی گفت که دلیل حضور نیروهای ناتو در افغانستان برای ایجاد شرایط یک راه حل سیاسی برای حل بحران این کشور است.

وی اضافه کرد، تنها راهی که می توانیم از تبدیل دوباره افغانستان به پناهگاه تروریست های بین المللی در دراز مدت جلوگیری کنیم ایجاد راه حل سیاسی در این کشور است.

دبیرکل ناتو ادامه داد که نیروهای ناتو و آمریکا با یکدیگر به افغانستان رفتند و تصمیمات درباره حضور نظامی این نیروها در افغانستان نیز بطور جمعی اتخاذ خواهد شد و در زمان مناسب این نیروها افغانستان را ترک خواهند کرد.

استولتنبرگ گفت که درباره مسئله افغانستان و روند صلح این کشور با زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان مشورت می کند و در این ارتباط بارها با وزیر خارجه، وزیر دفاع و همچنین رئیس جمهور آمریکا گفت وگو کرده است.

وی اضافه کرد که آمریکا و ناتو وقتی زمان مناسب برسد و توافق با طالبان صورت گیرد با یکدیگر شمار نظامیان خود در افغانستان را کاهش خواهند داد.

دبیرکل ناتو در پرسش به پاسخی مبنی بر کاهش نیروهای ناتو در افغانستان گفت: اقدامات ما مطابق با توافقنامه خواهند بود و به همین دلیل است که در حال حاضر به حمایت و آموزش، مشاوره و کمک به نیروهای افغان ادامه می دهیم.

استولتنبرگ با تاکید بر اینکه هرگونه کاهش نیروها در صورت توافق صورت خواهد گرفت نیز شرح داد که ناتو برای خروج از افغانستان عجله نخواهد کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 113

به "دبیرکل ناتو: در ترک افغانستان عجله نخواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل ناتو: در ترک افغانستان عجله نخواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید