خبرنگاران فرماندار کاشمر: 80 درصد مبارزه با کرونا در خانه ماندن است

به گزارش مجله جهانگیر، مشهد- خبرنگاران- فرماندار کاشمر گفت: همه تدابیر، تمهیدات و اقدامات مبارزه با کرونا که گاه سختگیرانه هم هستند تنها 20 درصد تاثیر دارند اما در خانه ماندن مردم به میزان 80 درصد در قطع زنجیره انتقال ویروس عامل بیماری کرونا و پیروزی بر بحران ناشی از آن تاثیرگذار است.

خبرنگاران فرماندار کاشمر: 80 درصد مبارزه با کرونا در خانه ماندن است

جهت دریافت خدمات مدل آلاچیق فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

مسلم ساقی روز یکشنبه در نشست ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در شهرستان کاشمر اضافه نمود: بطور قطع هر کاری که مشارکت و حضور مردم را به همراه نداشته باشد پیروز نخواهد بود چنانکه تا به امروز مشارکت و همراهی مردم موثرترین عامل پیروزیت در پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری همه گیر کرونا بوده است.

وی همچنین بر لزوم توجه ویژه به آلام روحی و روانی خانواده های آسیب دیده از بیماری کرونا تاکید و بیان نمود: باید خانواده هایی که آزمایش کرونای آنها مثبت بوده و یا فردی از آنها به خاطر کرونا فوت شده است در طرحی از سوی مرکز مشاوره بهزیستی مورد مشاوره قرار گیرند تا از آلام روحی و روانی شان کاسته گردد.

فرماندار کاشمر بر لزوم پرهیز از شتابزدگی و اتخاذ تصمیمات مخدوش نماینده آثار و اهداف طرح مهم فاصله گذاری اجتماعی نیز تاکید و بیان نمود: هرچند همه اقشار مردم و خانواده ها به خصوص اصناف، کارگران و قشر کم درآمد شرایط سختی را سپری می نمایند اما به دلیل ضرورت و اهمیت در خانه ماندن باید همچنان در خانه بمانند تا زمان فائق شدن به این ویروس مخرب در آینده نزدیک فرا برسد.

ساقی اضافه نمود: به خاطر بازگشت مسافرانی که در ایام نوروز توصیه ها را جدی نگرفتند حداقل دو هفته دیگر یعنی تا انتها فروردین ماه دوره نهفتگی این ویروس زمان می برد تا علائم آن آشکار گردد.

وی ادامه داد: به رغم این که در چند روز اخیر تعداد بیماران بستری با علائم کرونا در بیمارستان شهید مدرس کاشمر افزایش پیدا نموده است اما چنانچه مردم در ایام تعطیلات نوروز و به ویژه روز طبیعت همکاری لازم را نداشتند شرایط بحرانی می شد.

فرماندار کاشمر گفت: تا به امروز بیش از 168 هزارنفر از جمعیت این شهرستان غربالگری کرونا شده اند که یک درصد این جمعیت مشکوک بودند که در حال حاضر تحت نظر کارشناسان بهداشت مراقبت های بهداشتی به آنها ارائه می گردد.

ساقی به فرارسیدن ایام مبارک نیمه شعبان و مراسم سنتی چراغ برات اشاره و افزود: برگزاری مراسم چراغ برات سال جاری با محدودیت و ممنوعیت همراه خواهد بود و در این خصوص در سطح روستاها و شهرستان اطلاع رسانی های لازم انجام شده است.

وی ادامه داد: بر اساس تصمیمات ستاد استانی کوششمان این است تا با رعایت پروتکل های بهداشتی، واحدهای تولیدی تعطیل نشوند.

فرماندار کاشمر همچنین با قدردانی از کوشش های بی دریغ و ایثارگرانه کادر درمانی شهرستان علی رغم همه سختی ها و محدودیت ها گفت: صیانت از کادر درمانی از اولویت های اصلی ستاد پیشگیری از کرونا است.

مرکز شهرستان کاشمر در 228 کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 571

به "خبرنگاران فرماندار کاشمر: 80 درصد مبارزه با کرونا در خانه ماندن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار کاشمر: 80 درصد مبارزه با کرونا در خانه ماندن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید