خبرنگاران ظریف خطاب به ترامپ : جنگ در هر شکلی بد است

به گزارش مجله جهانگیر، تهران- خبرنگاران - محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توییتری با اشاره به دو رویی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در انتقاد از جنگ و فروش همزمان تسلیحات به کشورهای منطقه، تاکید کرد که جنگ در هر شکلی بد است.

خبرنگاران ظریف خطاب به ترامپ : جنگ در هر شکلی بد است

با ما همراه باشید و درباره jino.mahsanblog.ir بیشتر بدانید.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه شب در پیامی توییتری نوشت: با وجود آنکه دونالد ترامپ [رییس جمهوری آمریکا] به عطش ایالات متحده برای جنگ با هدف پر کردن جیب های آن کمپانی های فوق العاده اذعان دارد، خود او سخت سرگرم بازارگرمی برای فروش تجهیزات نظامی زیبای همان کمپانی ها به منطقه ماست.

ظریف اضافه نمود: متوجه [منظور] او هستیم. او معتقد است جنگ سرد خوب است چون به سود تجارت است، اما جنگ گرم نه. جنگ بد است، خلاص.

رییس جمهوری آمریکا پیشتر در یک سخنرانی در توضیح تعریف و تمجیدهای خود از ارتش ایالات متحده گفته بود که او سربازان را دوست دارد نه ژنرال های ارتش، چراکه آن ها مدام در حال جنگ افروزی برای پر کردن جیب کمپانی های فوق العاده ای هستند که بمب و دیگر تسلیحاتی می سازند.

شاید اعتراف ترامپ، نخستین اظهار نظر عالی ترین مقام کاخ سفید در تایید این موضوع محسوب شود اما مارک میدوز رئیس دفتر او هم روز سه شنبه در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره این نظریه ترامپ ،گفت: آنچه که رئیس جمهوری ترامپ روز گذشته بیان کرد، اشاره مستقیمی به وزیر دفاع، رئیس ستاد مشترک ارتش و مقامات مشخص پنتاگون نیست.

وی تاکید کرد: همه ما می دانیم که در واشنگتن دی سی چه می گذرد. این رئیس جمهوری بر یک چیز اصرار دارد. آنهایی که می خواهند برادران و خواهران مان را به خارج از مرزها بفرستند تا به نیابت از ما بجنگند، او تنها نمی خواهد به برخی از لابی گرها در واشنگتن دی سی اجازه دهد چرا که به دنبال قرار دادهای دفاعی هستند تا حتی اگر شده یک دقیقه هم بیشتر نیروها در خارج بمانند.

رئیس دفتر ترامپ که پیش از این عضو مجلس نمایندگان و از مدافعان وی در ماجرای استیضاح بود، گفت: او درباره پایان دادن به جنگ های بی پایان اصرار دارد و به ایستادن در برابر این گروه ها در واشنگتن دی سی ادامه می دهد.

کارشناسان حقوق بین الملل این اعتراف ها را در خور تعقیب قضایی دانسته اند. رضا نصری در این زمینه معتقد است این اعترافی است به نقض سیستماتیک و آشکار اصل منع توسل به زور وفق منشور سازمان ملل و مستعد است مقامات سیاسی و نظامی آمریکا را در معرض اتهام جنایت تجاوز قرار دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 969

به "خبرنگاران ظریف خطاب به ترامپ : جنگ در هر شکلی بد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ظریف خطاب به ترامپ : جنگ در هر شکلی بد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید