خبرنگاران روسیه برای مذاکره با شورای اروپا اعلام آمادگی کرد

به گزارش مجله جهانگیر، مسکو - خبرنگاران - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با هندریک دامس رئیس مجمع پارلمانی شورای اروپا ملاقات کرد و در جریان مذاکرات بر آمادگی مسکو برای گفت و گو با شورای اروپا تاکید نمود.

خبرنگاران روسیه برای مذاکره با شورای اروپا اعلام آمادگی کرد

با ما سفر کنید و با بهترین تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه اعلام نمود: لاوروف توجه دامس را به وضع نگران کننده روابط روسیه و شورای اروپا بویژه مجمع پارلمانی این شورا جلب کرد.

وزیر خارجه روسیه گفت که روسیه برای گفت و گوهای برابر، سازنده و آزاد و بدون معیارهای دوگانه با اروپا آماده است تا نقش شورای اروپا به عنوان ابزار کلیدی وحدت کشورهای اروپایی مطابق بند اول منشور آن شورا احیا گردد.

در جریان این ملاقات، روینمودهای طرف روسی به مسائل منطقه ای دستور کار مجمع پارلمانی شورای اروپا تشریح شد و لاوروف محاصره آبی منطقه کریمه ازسوی اوکراین و مسدود شدن کانال آبرسانی به کریمه از این کشور را یک جرم انسانی خواند.

روابط روسیه و شورای اروپا به خاطر زندانی شدن الکسی ناوالنی فعال سیاسی مخالف دولت روسیه پرتنش شده است و نماینده دائم روسیه در شورای اروپا نسبت به پیامدهای خروج کشورش از این شورا هشدار داد.

به گزارش خبرنگاران، ایوان سولتانوفسکی نماینده دائم روسیه در شورای اروپا روز دوشنبه در گفت وگو با روزنامه روسی نزاویسیمایا گازتا گفت: خروج روسیه از شورای اروپا منجر به خروج این کشور از حدود 70 توافقنامه خواهد شد.

وی اضافه نمود: کنوانسیون حقوق بشر اروپا نیز از این امر استثنا نخواهد بود و روسیه از آن خارج خواهد شد.

اتحادیه اروپا تا به امروز چندین بسته تحریم های اقتصادی و اقتصادی در خصوص روسیه وضع نموده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1301

به "خبرنگاران روسیه برای مذاکره با شورای اروپا اعلام آمادگی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روسیه برای مذاکره با شورای اروپا اعلام آمادگی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید