حذف قشر ضعیف جامعه در پی افسارگسیختگی قیمت ها، دولت نظارتی بر بازار ندارد

به گزارش مجله جهانگیر، نماینده مردم آباده در مجلس از نابه سامانی قیمتی ها در بازار انتقاد کرد و گفت: دولت در قبال گرانی ها تنها به ارائه بسته حمایتی نباید اکتفا کند.

حذف قشر ضعیف جامعه در پی افسارگسیختگی قیمت ها، دولت نظارتی بر بازار ندارد

رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه مالی خبرگزاری مجله جهانگیر، با اشاره به آشفتگی قیمت ها در بازار، گفت: متاسفانه ضعف نظارت ها و جولان دلالان قیمت ها را نجومی نموده است.

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ارائه بسته های حمایتی تسکین موقتی بر تورم های قیمتی اخیر است، اضافه نمود: با توجه به اینکه تغییری در میزان تقاضا در ماه های اخیر صورت نگرفته رشد قیمت ها پذیرفتنی نیست.

زارع با بیان اینکه متاسفانه یک کالا با چند نرخ متفاوت در بازار عرضه می گردد، توضیح داد: عملکرد دولت در بخش کنترل بازار ضعف های بسیاری دارد از این رو ضروری است در این راستا بیش از پیش کوشش کند.

وی با تاکید بر اینکه نظارت سازمان تعزیزات، اتاق اصناف و همچنین سازمان حمایت از مصرف نماینده نیز جوابگوی شرایط فعلی بازار نیست، گفت: با رصد قیمت ها در بازار عدم امکان زندگی برای اقشار ضعیف جامعه محسوس می گردد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه سقف یارانه های نقدی برای اقشار ضعیف جامعه نیز همسو با تورم فعلی اقتصاد باید افزایش یابد، اضافه نمود: دولت باید جوابگو باشد که منابع حاصل از حذف یارانه بگیران در کجا هزینه شده است.

زارع با تاکید بر اینکه بسیاری از خانوارها در کشور با مبلغ 45 هزار و 500 تومان یارانه امرار معاش می نمایند، توضیح داد: این رقم در کنار تورم قیمت ها در بازار شوخی تلخی است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: نظارت هر روزه بر بازار و قطع ید دلالان در نرخ گذاری ها بازم بوده تا قیمت ها به حالت قبل باز گردند در غیر این صورت سفره مردم هر روز کوچک تر از قبل خواهد شد.

انتهای پیغام

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 813

به "حذف قشر ضعیف جامعه در پی افسارگسیختگی قیمت ها، دولت نظارتی بر بازار ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف قشر ضعیف جامعه در پی افسارگسیختگی قیمت ها، دولت نظارتی بر بازار ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید