جاسمی: ائتلاف دریایی آمریکا در ادامه پروژه ایران هراسی طراحی شده است

به گزارش مجله جهانگیر، یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تلاش آمریکا برای ایجاد ائتلاف دریایی در تنگه هرمز را در راستای پروژه ایران هراسی و اسلام هراسی خواند و گفت که قطعا با هوشیاری دولت های منطقه این ائتلاف شکل نخواهد گرفت.

جاسمی: ائتلاف دریایی آمریکا در ادامه پروژه ایران هراسی طراحی شده است

قاسم جاسمی در گفت وگو با مجله جهانگیر در واکنش به اقدامات آمریکا برای ایجاد ائتلاف با ادعای برقراری امنیت دریایی در تنگه هرمز، گفت: ملت بزرگ ایران در طول 40 سال گذشته تجربه بسیار خوبی برای مقابله با دشمنی های آمریکا به دست آوردند. اقداماتی که بعد از تشدید تحریم های اخیر شکل دیگری به خود گرفت و اخیرا آمریکایی ها با راه انداختن موضوع ائتلاف در منطقه می خواهند کنترل خلیج فارس و تنگه هرمز را در دست گیرند؛ اقداماتی که همه در راستای اسلام هراسی و ایران هراسی است.

وی اضافه نمود: آمریکایی ها کور خوانده اند. آنها هیچ اقدامی نمی توانند انجام دهند چون نه تنها مردم منطقه هشیار هستند که دولت های خود را هشیار کرده تا منطقه در دست کشورهای خارج نیفتد.

به گفته جاسمی، برقراری امنیت منطقه مستلزم حضور نیروهای منطقه و نه کشورهای خارجی و بیگانه مثل آمریکا و انگلیس است. ما به کشورهایی همچون عربستان و امارات هشدار می دهیم که دست از خیانت ها بردارند و جا را برای سران کشورهای اجنبی باز نکنند.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در سرانجام گفت: البته خیلی از کشورهای عربی و منطقه نیز با ایران همسو و همگام هستند؛ لذا بعید است این ائتلاف شکل گیرد و آمریکایی ها بتوانند از قبل آن بهره برداری اقتصادی کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 49

به "جاسمی: ائتلاف دریایی آمریکا در ادامه پروژه ایران هراسی طراحی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسمی: ائتلاف دریایی آمریکا در ادامه پروژه ایران هراسی طراحی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید