تشدید چین هراسی در آمریکا در سایه شیوع کرونا

به گزارش مجله جهانگیر، بر اساس نظرسنجی جدیدی که اجرا شده، تقریبا دو سوم از مردم آمریکا دیدگاه نامطلوبی نسبت به چین پیدا نموده اند.

تشدید چین هراسی در آمریکا در سایه شیوع کرونا

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، بر اساس نظرسنجی جدید که مرکز تحقیقاتی پیو انجام داده، تقریبا دو سوم از شهروندان آمریکایی دیدگاه منفی نسبت به چین دارند.

این نظرسنجی بین روزهای سوم تا 29 مارس (13 اسفند تا 10 فروردین) و در روزهایی که ویروس کرونا در آمریکا شیوع پیدا نموده، اجرا شده است.

مقامات آمریکایی به خصوص دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و مایک پامپئو وزیر خارجه این کشور بارها کوشش کردند تا این ویروس را با نام ویروس چین یا ویروس ووهان خطاب نمایند.

در نظرسنجی اجرا شده، 66 درصد از شرکت نمایندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که نظر نامطلوبی نسبت به چین داشته و تنها 26 درصد نظرشان درباره چین مساعد بوده است.

این در حالی است که در نظرسنجی که دو سال پیش اجرا شده بود، 47 درصد از پرسش شوندگان دیدگاه نامطلوبی نسبت به چین داشته اند و در دوره زمانی کوتاهی، این آمار با شیب تندی افزایش یافته است.

در نظرسنجی جدید که پیو انجام داده، 62 درصد چین را تهدید اصلی برای آمریکا می دانند که در نظرسنجی سال 2018 این آمار، 48 درصد بوده است.

پایگاه خبری آنتی وار نیز چند روز پیش در گزارشی با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا نوشت که سیاستمداران افراطی این کشور به دنبال بهره جویی از شیوع این ویروس برای تشدید چین هراسی هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 743

به "تشدید چین هراسی در آمریکا در سایه شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید چین هراسی در آمریکا در سایه شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید