تجمع هزاران نفر برای گرامی داشت یاد خانواده مسلمان کشته شده در کانادا

به گزارش مجله جهانگیر، هزاران نفر در شهر لندن استان انتاریو کانادا برای گرامی داشت یاد 4 نفر از اعضای یک خانواده مسلمان که در اقدامی تروریستی به قتل رسیدند تجمع کردند.

تجمع هزاران نفر برای گرامی داشت یاد خانواده مسلمان کشته شده در کانادا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هزاران نفر در شهر لندن در استان انتاریو کانادا که به تازگی صحنه قتل تروریستی چهار عضو یک خانواده مسلمان بود، تجمع نموده اند.

شبکه خبری الجزیره نوشته شرکت کنندگان در این تجمع تأکید نموده اند که تسلیم ترس نخواهند شد.

وبگاه سی بی سی کانادا بامداد سه شنبه گزارش داد این خانواده هنگام عبور از خیابانی در شهر لندن واقع در استان انتاریو هدف حمله قرار گرفته اند. ضارب با کامیون به این خانواده حمله نموده، چهار نفر از آنها را کشته و از محل حادثه متواری شده است.

استیو ویلیامز، رئیس پلیس لندن عصر دوشنبه گفته مسئولان معتقدند این حادثه، اقدامی عامدانه بوده و علت حمله به قربانیان، مذهب آنها بوده است.

3 فرد بزرگسال و یک نوجوان در این حمله کشته شده اند. یک کودک 9 ساله هم به علت جراحات جدی در بیمارستانی در لندن بستری است.

ناتانیل ولمان که گفته می گردد 20 سال سن دارد عامل این حمله معرفی شده است. او عصر دوشنبه به چهار فقره قتل درجه یک و یک فقره کوشش برای قتل متهم شد.

پایگاه لندن فری پرس این حمله را یکی از مورد خشونت های جاری علیه مسلمان ها در کانادا توصیف نموده و نوشته شورای ملی مسلمانان کانادا بین سال های 2015 تا 2019 پیروز شده بیش از 300 حمله منجر به جراحت علیه مسلمان ها را که بیش از 30 مورد آنها با خشونت های شدید فیزیکی همراه بوده شناسایی کند.

یک مقام دیگر پلیس گفت: شواهد موجود حاکی است که این اقدام، اقدامی از پیش طراحی شده بوده است.

شهردار لندن گفت: این، یک قتل عام بود که علیه مسلمان ها-و ساکنان لندن- انجام شد و ریشه های آن را باید در نفرتی که قابل بازگو کردن نیست جست.

وی بعلاوه درباره قربانیان این حادثه گفت: آنها آدم های بی گناهی بودند که تنها به این علت که مسلمان بودند کشته شدند.

شهردار لندن علاوه بر این افزود: ما با عشق و عدالت جویی در کنار هم علیه نفرت خواهیم ایستاد. علیه اسلام هراسی و علیه ترور براساس مذهب خواهیم ایستاد. نفرت هیچگاه بر نور عشق غلبه نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1516

به "تجمع هزاران نفر برای گرامی داشت یاد خانواده مسلمان کشته شده در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع هزاران نفر برای گرامی داشت یاد خانواده مسلمان کشته شده در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید