تبریک واعظی به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای

به گزارش مجله جهانگیر، خبرنگاران : واعظی روز ملی فناوری هسته ای را به مردم و همه دانشمندان و دست اندرکاران این فناوری در کشور تبریک گفت و از آنها بابت همه تلاش ها و زحماتی که برای رشد و بالندگی صنعت هسته ای در کشور متحمل شدند، قدردانی کرد.

تبریک واعظی به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، رییس دفتر رییس جمهوری تاکید کرد: فناوری هسته ای امروزه یکی از مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران است و به رغم همه فضاسازی های مغرضانه غوغاسالاران در صحنه بین المللی، این توانمندی، با شفافیت کامل و قانونمندی حاصل شده است.

محمود واعظی روز شنبه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

فناوری هسته ای امروزه یکی از مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران است و به رغم همه فضاسازی های مغرضانه غوغاسالاران در صحنه بین المللی، این توانمندی، با شفافیت کامل و قانونمندی حاصل شده است.

زمانی بود که برخی افراد در کشور مغرضانه یا در اثر ناآگاهی، ادعا می کردند صنعت هسته ای کشور در اثر توافقنامه برجام تعطیل شده است. روزها گذشت تا اینکه پس از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام، نظام تصمیم گرفت طی سازوکارهای روشنی، برخی ابعاد برنامه هسته ای را که در برجام دامنه آن کاهش یافته یا متوقف شده بود، دوباره احیا کند.

به همت سازمان انرژی اتمی، این کار در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام شد و در برخی ابعاد، فعالیت های هسته ای کشور، خیلی زود به سطحی حتی فراتر از آنچه پیش از برجام در کشور انجام می شد، ارتقا یافت.

این توانمندی استراتژیک بدون تردید مرهون تلاش های ارزشمند دانشمندان مان در سازمان انرژی اتمی است همان تلاش هایی که امروز دستاوردهای افتخارآمیز دیگری را به بار نشاند و مایه مسرت شد. خوشبختانه با ظرفیتی که در برجام به وجود آمد، بیشتر و قدرتمندتر از گذشته در زمینه تحقیق و توسعه فناوری صلح آمیز هسته ای به پیش رفته ایم و این مایه افتخار است.

واعظی روز ملی فناوری هسته ای را به مردم و همه دانشمندان و دست اندرکاران این فناوری در کشور تبریک گفت و از آنها بابت همه تلاش ها و زحماتی که برای رشد و بالندگی صنعت هسته ای در کشور متحمل شدند، قدردانی کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1351

به "تبریک واعظی به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبریک واعظی به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید