بیست و هفتمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های مالی ایران و ترکیه در آنکارا افتتاح شد

به گزارش مجله جهانگیر، رئیس دفتر رئیس جمهور و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های مالی ایران و ترکیه صبح سه شنبه با وزیر انرژی ترکیه و همتای خود در کمیسیون مشترک دو کشور دیدار و بیست و هفتمین نشست این کمیسیون را افتتاح کردند.

بیست و هفتمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های مالی ایران و ترکیه در آنکارا افتتاح شد

به گزارش مجله جهانگیر، محمود واعظی در این جلسه با قدردانی از برگزاری خوب و پیروز اجلاس سه جانبه سران ایران، ترکیه و روسیه در مورد سوریه که روز گذشته در آنکارا برگزار گردید، گفت: حضور و مذاکرات دو جانبه روسای جمهوری دو کشور فرصت ارزنده ای بود تا وزرا و هیأت همراه با همتایان ترک خود دیدار و در مورد راهکارهای توسعه روابط و همکاری ها و برطرف هر گونه موانع احتاقتصادی رایزنی نمایند.

رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکیه، گفت: روسای جمهوری دو کشور پنج سال پیش برای روابط تجاری دو کشور به میزان 30 میلیارد دلار هدف گذاری کردند که علیرغم تحریم های ظالمانه آمریکا، فرصت ها و ظرفیت های فراوانی برای تحقق این هدف وجود دارد.

واعظی با تأکید بر اینکه مهم ترین اولویت کمیسیون مشترک همکاری های ایران و ترکیه، تسریع در عملیاتی کردن توافقات دو کشور در عرصه های اقتصادی و تجاری است، اضافه نمود: ایران هیچ محدودیتی در توسعه و تعمیق همکاری با ترکیه ندارد و علیرغم همه مشکلاتی که تحریم غیرقانونی آمریکا بوجود آورده است، با فعال تر شدن بخش خصوصی به همراه راهکارهای ابتکاری، جهت توسعه روابط ادامه خواهد یافت.

رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکیه، استفاده از پول ملی و برقراری پیغام رسان های اختصاصی بین سیستم اقتصادی دو کشور در روابط فیمابین و همچنین توسعه همکاری های سه جانبه و چندجانبه با سایر کشورهای همسایه را موجب تحرک در روابط اقتصادی و تأمین منافع دو ملت و منطقه دانست.

فاتیح دونمز وزیر انرژی ترکیه و رئیس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی دو کشور نیز در این دیدار، هدف گذاری روسای جمهوری ایران و ترکیه برای تجارت 30 میلیارد دلاری در سال را واقع بینانه خواند و گفت: دولت ترکیه تمام کوشش خود را برای حفظ و توسعه مناسبات اقتصادی و تحقق موافقتنامه های فیمابین انجام خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور و مسئولان دولت ترکیه بارها به صراحت اعلام نموده اند که تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران را قبول ندارند، اضافه نمود: اجلاس دیروز آنکارا و ملاقات دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه نشان داد که اراده دو دولت توسعه روابط در همه عرصه های سیاسی و اقتصادی است.

وزیر انرژی ترکیه، تأکید کرد: دستور کار بخش دولتی و خصوصی ترکیه حرکت به سمت چشم اندازی است که روسای دو کشور توافق نموده اند و ما از هیچ کوششی در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.

یادآوری می گردد بیست و هفتمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکیه طی امروز و فردا 26 و 27 شهریورماه با حضور روسای ایران و ترکیه این کمیسیون و هیأتی بلند پایه از مسئولان اقتصادی، دولتی و بخش خصوصی دو کشور در آنکارا برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 122

به "بیست و هفتمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های مالی ایران و ترکیه در آنکارا افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیست و هفتمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های مالی ایران و ترکیه در آنکارا افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید