براتی: ان شاءالله که مسئله ای برای فدراسیون فوتبال وجود ندارد!

به گزارش مجله جهانگیر، به گزارش خبرنگاران، احمدرضا براتی درباره فرایند اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال، گفت: قبل از سال 99، فدراسیون درصدد بود انتخابات ریاست را برگزار کند ولی فیفا با این استدلال که اساسنامه فدراسیون فوتبال فاقد شرایط اساسنامه فیفا است، از برگزاری انتخابات ممانعت کرد و خواهان اصلاح اساسنامه موجود شد.

براتی: ان شاءالله که مسئله ای برای فدراسیون فوتبال وجود ندارد!

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

وی اضافه نمود: به همین دلیل، فدراسیون اصلاح اساسنامه را در دستور کار قرار داد. بر اساس جدول زمانبندی که به تصویب فیفا رسید، مقرر شد این کار با مشارکت همه اعضای مجمع و همکاری فیفا صورت بگیرد. در اقدامی بی سابقه، فدراسیون فوتبال مبادرت به اخذ نظرات اعضای مجمع فدراسیون کرد. هدف فدراسیون جلب مشارکت حداکثری اعضای مجمع بود. بعد از جمع آوری نظرات، پیش نویس اساسنامه بر اساس نظرات ماخوذه آماده و در موعد مقرر برای فدراسیون جهانی ارسال شد.

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال تاکید نمود: ارسال اساسنامه به فیفا به منظور تصویب آن در فیفا نیست. تصویب اساسنامه در صلاحیت مجمع عمومی فدراسیون است ولی از آنجا که باید استانداردهای موردنظر فیفا و تعهدات بین المللی رعایت گردد، پیش نویس برای فیفا ارسال می گردد که اگر در جهت استانداردها، نظری دارد اعلام کند. بعد از تامین این نظرات، اساسنامه مجددا به اعضای مجمع اعلام می گردد.

براتی درباره مطرح شدن بحث تعلیق فدراسیون فوتبال ایران یادآور شد: آدینه گذشته نامه ای از فیفا به فدراسیون فوتبال ایران واصل شد. در این نامه به تعداد بسیار محدودی از موضوعاتی که مدنظر فیفا بود، اشاره شد. اعدادی که در رسانه ها - درباره ایرادات فیفا به پیش نویس اساسنامه- مطرح شده، حدس بوده و صحیح نیست. حتی این اعداد نزدیک به عدد واقعی نیست. تعداد اشکالات بسیار محدود است و فدراسیون در کوشش است نظر فیفا را تامین کند. با تعاملی که با فیفا داریم، این مسئله انجام می گردد. در این نامه به این موضوع (تعلیق) اشاره نشده است.

رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال در انتها در پاسخ به این سئوال که یعنی خطری فدراسیون ایران را برای تعلیق تهدید نمی کند؟ گفت: ان شاءالله که مسئله ای برای فدراسیون وجود ندارد. تا این لحظه (عصر روز سه شنبه) چنین چیزی وجود ندارد!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 801

به "براتی: ان شاءالله که مسئله ای برای فدراسیون فوتبال وجود ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "براتی: ان شاءالله که مسئله ای برای فدراسیون فوتبال وجود ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید