امکان از دست رفتن بازار پروژه های ساختمانی در عراق

به گزارش مجله جهانگیر، دبیر اتاق بازرگانی ایران و عراق با اشاره به حضور رقبای قدرتمند در بازار پروژه های ساختمانی عراق هشدار داد که در صورت نرسیدن حمایت های لازم شرکت های ایرانی این ظرفیت مهم را از دست خواهند داد.

امکان از دست رفتن بازار پروژه های ساختمانی در عراق

به گزارش مجله جهانگیر، سیدحمید حسینی در نشست اتاق بازرگانی ایران و عراق اظهار کرد: با توجه به تحریم های آمریکا بانک مرکزی ما نتوانسته خط اعتباری لازم برای ضمانت صادرنمایندگان ایرانی را باز کند و همین مساله خطر از دست رفتن بعضی بازارهای مهم در عراق را افزایش داده است.

وی گفت: بخش خصوصی می تواند با تجمیع سرمایه های خود در این پروژه ها برنده گردد زیرا امروز یکی از اصلی ترین بازارهای عراق پروژه های ساختمانی این کشور است و در صورت دیر جنبیدن ما به دست رقبای بزرگ منطقه ای خواهد افتاد.

دبیر اتاق بازرگانی ایران و عراق با تاکید بر اینکه برای یک صادرات هدفمند در عراق باید سازمان ها و ارگان های دولتی به صادرنمایندگان یاری نمایند، توضیح داد: امروز شرکت های قدرتمندی از عربستان سعودی، ترکیه و چین برای حضور در این پروژه ها اعلام آمادگی نموده اند که در صورت فراهم نشدن مقدمات لازم می تواند بخشی از بازار ایران را در اختیار بگیرند. اخیراً ترکیه یک خط اعتباری پنج میلیارد دلاری برای بازسازی عراق فعال نموده و این روند به ضرر ما تمام خواهد شد.

حسینی با اشاره به روابط گسترده ایران و عراق اعلام کرد: صندلی عراق در سیاست خارجی ما بسیار ویژه است و ما در سال های گذشته عراق را به عنوان یکی از شرکای مهم تجاری خود تجربه نموده ایم. امروز نیز باید برای حفظ این بازار و گسترش همکاری ها از تمام امکانات خود مانند صندوق ضمانت صادرات و سازمان توسعه تجارت استفاده کنیم تا این همکاری تاریخی ادامه پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 163

به "امکان از دست رفتن بازار پروژه های ساختمانی در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان از دست رفتن بازار پروژه های ساختمانی در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید