اشتغال 80 درصدی فارغ التحصیلان هوافضا

رئیس پژوهشگاه هوافضا از اشتغال 80 درصدی فارغ التحصیلان هوافضا اطلاع داد.

اشتغال 80 درصدی فارغ التحصیلان هوافضا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، فتح الله امی رئیس پژوهشگاه هوافضا در همایش اکتشاف در عمق فضا که در پژوهشگاه هوافضا صبح امروز برگزار گردید، گفت: از افتخارات ایران است که با پیشنهاد طالب زاده این هفته، هفته جهانی فضا نام گرفت.

وی اضافه کرد: این پژوهشگاه را با بودجه صفر ریال دریافت کردیم اما ما به دنبال راهبردهای پیش بینی شده هستیم.

امی ادامه داد: پرتاب ها را باید شورای امنیت ملی تصویب کند و اعتبارات اقتصادی می خواهد که 20 میلیارد تومان برای هر پرتاب اعتبار احتیاج است.

وی گفت: عملکرد ما کاملا معین است که 239 طرح تمام شده انجام دادیم و علت تحریم ما توسط امریکا این بوده که معین شده ما قدرتمند هستیم.

امی گفت: تا 20 سال آینده بدون فناوری فضایی نمی توان زندگی کرد ما توانمندی داریم بسیاری از مسائل کشور را با سنجش از دور حل کنیم.

وی ادامه داد: 11 طرح بین المللی در این پژوهشگاه درحال انجام است و روی پروژهe-1s هم فعالیت می کنیم و ماهواره های مکعبی برای پایش زباله های فضایی نیز از طرح های کلان ماست.

امی ادامه داد: برای سنجش از دور، هشت کلانشهر آلوده را می توانیم پایش کنیم و هوای این شهرها را به حد استاندارد می رسانیم.

وی گفت: در پژوهشکده ایمنی و استاندارد در حال تدوین قانون ایمنی هوایی برای حرکت پهپادها هستیم.

رئیس پژوهشگاه هوافضا گفت: بیش از 80 درصد فارغ التحصیلان هوافضا دارای شغل هستند. در خاورمیانه مقام اول و در جهان مقام سیزدهم را در حوزه هوافضا داریم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 23 آبان 1398 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 193

به "اشتغال 80 درصدی فارغ التحصیلان هوافضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتغال 80 درصدی فارغ التحصیلان هوافضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید