اردوغان: بزرگترین منبع گازی تاریخ ترکیه در دریای سیاه کشف شد

به گزارش مجله جهانگیر، رئیس جمهور ترکیه گفت: بزرگترین منبع گازی تاریخ ترکیه در دریای سیاه با ظرفیت 320 میلیارد متر مکعب ذخایر انرژی کشف شد.

اردوغان: بزرگترین منبع گازی تاریخ ترکیه در دریای سیاه کشف شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز آدینه در طی سخنانی در کاخ دلما باغچه در مورد خبر خوبی که وعده آن را روز چهارشنبه داده و گفته بود که در ترکیه دوره جدیدی شروع خواهد شد، گفت: انرژی برای استقلال یک کشور بسیار مهم است. خداوند برای ما یک ثروت نهفته را نمایان کرد.

وی با بیان اینکه ترکیه بزرگترین منبع گازی تاریخ ترکیه را در دریای سیاه کشف کرد، گفت: این میدان 320 میلیارد متر مکعب گاز دارد و در سال 2023 برداشت از آن شروع خواهد شد.

رئیس جمهور ترکیه شبیه این کشف در دریای مدیترانه را نیز خواهیم دید. نه تنها در دریا بلکه در خشکی نیز فعالیت برای کشف منابع انرژی را با سرعت و دقت بیشتری دنبال خواهیم کرد.

اردوغان اضافه نمود: در کنار کشتی فاتح که شادی امروز را برای ما رقم زده است، با کشتی های حفاری یاووز و قانونی به یکی از کشورهای پیشرو دنیا در زمینه اکتشاف انرژی تبدیل شده ایم.

در ادامه برات آلبایراک با اشاره به واردات سالانه بیش از 40 میلیارد دلار انرژی از خارج گفت: این کشف ترکیه را وارد دوره جدیدی خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 937

به "اردوغان: بزرگترین منبع گازی تاریخ ترکیه در دریای سیاه کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: بزرگترین منبع گازی تاریخ ترکیه در دریای سیاه کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید