آغاز به کار مدرسه بازی پردازی؛ لیگ ملی-دانشجویی بازی های فکری برگزار می شود

به گزارش مجله جهانگیر، تهران (پانا) - سرپرست سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی از آغاز کار مدرسه بازی پردازی با هدف تنوع بخشی به فعالیت های متناسب با ذائقه نسل جوان، به ویژه دانشجویان خبر داد.

آغاز به کار مدرسه بازی پردازی؛ لیگ ملی-دانشجویی بازی های فکری برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، مهدی عباسی با بیان اینکه انسان از معدود موجوداتی است که تا آخر عمر بازی می نماید و بازی کردن محدود به سنین کودکی نمی گردد، گفت: در این عصر بیش از هر زمان دیگر، اهمیت بازی و ورزش بزرگسالان جهت سلامت جسم و روح آنها درک شده است و بازی به عنوان یک ابزار آموزشی و درمانی و... در کنار سایر روش ها استفاده می گردد.

وی با اشاره به اهمیت برنامه ریزی صحیح برای اوقات فراغت شرح داد: متاسفانه نبود برنامه های فردی و جمعی گوناگون سبب پناه آوردن جوانان به فعالیت هایی شده است که بعضا آسیب های فراوانی به همراه دارند.

عباسی با تاکید بر اینکه بازی در بزرگسالان اگر به درستی انجام گردد، هم سبب آموزش می گردد و هم سلامت به ارمغان می آورد و هم تعاملات اجتماعی را تقویت می نماید، اذعان داشت: یکی از راهکارهای سازمان دانشجویان، پرداختن به بازی های فیزیکی در مقابل بازی های دیجیتال است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان دانشجویان در مدت نزدیک به دو سال در دبیرخانه بازی ها خلاق به تحقیق، پژوهش و آزمایش بازی های رومیزی پرداخته و بعد از دریافت بازخورد این موضوع در بین دانشجویان اقدام به تاسیس مدرسه بازی پردازی نموده است.

سرپرست سازمان دانشجویان، برگزاری رویداد آموزشی ـ رقابتی بازی دانان با هدف کشف و پرورش نسل جدیدی از طراحان و فعالان حوزه بازی و لیگ ملی-دانشجویی بازی های فکری با هدف ترویج بازی های مناسب و آموزنده و تولید محتوای تخصصی در این حوزه را از اهم فعالیت های این مدرسه در سال جاری دانست.

عباسی اضافه نمود: در مدرسه بازی پردازی، علاوه بر پرداختن به معرفی جدیدترین بازی ها، نسل جدیدی در قالب بورس آموزشی با مباحث حوزه بازی آشنا می شوند و با تولید بازی زیرنظر اساتید مطرح این حوزه، به رونق اقتصاد این بخش نیز کمک می کنند.

دانشجویان علاقه مند می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت isojd.ir یا studentcity.ir یا roytab.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1348

به "آغاز به کار مدرسه بازی پردازی؛ لیگ ملی-دانشجویی بازی های فکری برگزار می شود" امتیاز دهید

1 کاربر به "آغاز به کار مدرسه بازی پردازی؛ لیگ ملی-دانشجویی بازی های فکری برگزار می شود" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز به کار مدرسه بازی پردازی؛ لیگ ملی-دانشجویی بازی های فکری برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید