آخرین مهلت ثبت نام در دوره های بدون آزمون دانشگاه ها

به گزارش مجله جهانگیر، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به ثبت نام 190 هزار داوطلب در پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها گفت: این مهلت 28 شهریور ماه خاتمه می پذیرد.

آخرین مهلت ثبت نام در دوره های بدون آزمون دانشگاه ها

دکتر حسین توکلی در گفت و گو با مجله جهانگیر ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی بر مبنای قانون سنجش و پذیرش دانشجو از 20 اسفند 97 شروع شده است و تا 28 شهریور ماه جاری ادامه دارد. دفترچه راهنمای ثبت نام از 17 بهمن ماه 97 نیز منتشر شده است، بنابراین تمامی داوطلبان متقاضی ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی باید بر اساس این دفترچه و اصلاحات اعلام شده اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه تا امروز دهم شهریور ماه بیش از 190 هزار داوطلب با این روش ثبت نام و انتخاب رشته نموده اند،گفت: هر داوطلب برای پذیرش در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می تواند تا 100 کدرشته را از میان کدرشته های انتخابی خود در فرم انتخاب رشته ثبت کند و برای این کار باید علاوه بر دفترچه راهنمای ثبت نام به اطلاعیه های تکمیلی 30 اردیبهشت و 20 مرداد 98 مراجعه کند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در انتها اظهار داشت: ظرفیت پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه سال 1398 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی بدون در نظر دریافت دانشگاه آزاد تعداد 596 هزار و 88 نفر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 45

به "آخرین مهلت ثبت نام در دوره های بدون آزمون دانشگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین مهلت ثبت نام در دوره های بدون آزمون دانشگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید