آتش سوزی علف های هرز خیابان زرگری شیراز حاشیه ساز شد

به گزارش مجله جهانگیر، آتش سوزی شامگاه پنجشنبه 12 تیرماه 99 در زمین بایر و علف های هرز در حوالی خیابان زرگری و ستارخان شیراز موجب بروز شایعاتی در فضای مجازی شد.

آتش سوزی علف های هرز خیابان زرگری شیراز حاشیه ساز شد

به گزارش مجله جهانگیر به نقل از ایرنا، بعضی رسانه ها و شبکه های اجتماعی از این رخداد بعنوان آتش سوزی باغ و یا به آتش کشیده شدن خیابانی در شیراز یاد کردند. رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز روز آدینه در این باره گفت: شامگاه گذشته حوالی ساعت 22 خبری مبنی بر آتش سوزی زمینی بایر و محصور شده در خیابان زرگری به سامانه آتش نشانی شیراز اطلاع داده شد.

محمدهادی قانع افزود: این زمین باغ نبوده و مکان محصور شده ای است که به دلیل بارندگی های یکسال گذشته مملو از علف هرز و تراکم گیاهی است که شامگاه گذشته به دلیلی دچار آتش سوزی شد. وی ادامه داد: به دلیل وجود علف های هرز با تراکم و ارتفاع زیاد،شعله های آتش شامگاه گذشته در این محل بالا گرفته است.

قانع با بیان این که دلیل این آتش سوزی در دست آنالیز است اما به احتمال بسیار زیاد عامل انسانی بصورت غیرعمدی علت بوده افزود: با کوشش آتش نشانان شیراز این آتش سوزی پس از ساعتی مهار و خاموش شده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز توصیه کرد: به دلیل پوشش گیاهی متراکم و خشک شدن این علف های هرز به دلیل گرمای کنونی هوا،رهاسازی شیشه پلاستیک،ته سیگار و.... می تواند منجر به بروز آتش سوزی کسترده گردد و مردم باید در این باره توجه و دقت بیشتری داشته باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 857

به "آتش سوزی علف های هرز خیابان زرگری شیراز حاشیه ساز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی علف های هرز خیابان زرگری شیراز حاشیه ساز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید